вологість:
тиск:
вітер:
Покращуйте освіту в маленьких населених пунктах разом з “Навчай для України” — набір заявок відкрито
Громадська організація “Навчай для України” розпочала прийом заявок на участь у програмі лідерського розвитку через вчителювання в малих громадах “Навчай”.
Ініціатива залучає вмотивованих людей до вчителювання в маленьких населених пунктах, аби допомогти кожній дитині реалізувати свій потенціал, незалежно від місця проживання чи народження. Учасники програми переїжджають до невеликих громад, вчителюють у місцевих школах, організовують додаткові заняття для надолуження освітніх втрат, позакласні активності та важливі проєкти для дітей і громади. Водночас отримують спеціалізоване навчання, індивідуальну роботу з менторами, офіційне працевлаштування, зарплату вчителя та додаткову стипендію для покриття витрат на проживання.
Мета “Навчай для України” — подолати значний розрив в освітніх можливостях дітей із сіл та міст . Міжнародне дослідження якості освіти PISA за 2022 рік показало, що різниця у знаннях із математики серед 15-річних підлітків сягає 4,5 роки — проблема посилюється через вплив повномасштабної війни та нестачу вчителів в Україні. За результатами звіту Дослідницької агенції Fama, здійсненого на замовлення Громадської спілки “Освіторія”, за наступні 5 років прогнозований брак вчителів становитиме 108 тисяч. Середній вік українських педагогів наразі — 45 років. Вчителів молодших 30 років менш як 10% (24.0 тис.) і ця вікова категорія стрімко зменшується: за останні два роки їх стало на 22% менше.
“ Щороку учасники програми “Навчай” стають джерелом натхнення та прикладом для учнів у малих громадах, мотивують їх і допомагають відкривати нові можливості. Ми переконані, що реальні зміни можливі лише завдяки системним діям. Вклад у лідерський розвиток наших учасників і випускників дозволяє досягати не лише короткострокових результатів, а й створювати стійкі зміни, які формуватимуть майбутнє покоління. Особливо важливою ця місія є в умовах повномасштабної війни ”, — зазначає Інна Рахмістрюк, керівниця програми .
Цьогоріч програма прагне залучити ще більше людей, готових до викликів і охочих покращувати систему освіти. Наявність педагогічного фаху не обовʼязкова для участі в програмі. Перед початком роботи учасники проходять 5 тижнів інтенсивного навчання у Літньому інституті та отримують підтримку протягом усього періоду вчителювання. Для участі у програмі потрібно:
- мати ступінь бакалавра або магістра будь-якої спеціальності (не обов’язково педагога);
- мати впевнені знання одного зі шкільних предметів (будьте готові пройти тест);
- бути готовим переїхати до маленького села чи громади на час програми.
“ Я вирішила долучитися до програми, тому що вірю в ідею, що, якщо ти хочеш жити у свідомому суспільстві, ти маєш взяти відповідальність і докласти зусиль до того, аби виховати це суспільство. ” — каже Дарʼя Наконечна, яка працювала маркетологинею в ІТ, а зараз викладає англійську в Петровірівському ліцеї на Одещині .
З 2017 року програма охопила понад 20 тисяч дітей у 44 школах п’яти областей України: Київській, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Одеській та Львівській. Зараз за ініціативою в українських школах викладають 29 вчителів, серед яких випускники топових українських і міжнародних університетів, фахівці з бізнесу, ІТ, медіа й інших галузей. Загалом участь у програмі вже взяли 80 учасників та учасниць. Кінець першої хвилі приймання заявок — 31 січня.
- Реєстрація за посиланням .
Про організацію:
Джерело: nashkiev.ua“ Навчай для України ” — громадська організація, яка входить до глобальної мережі організацій Teach For All, що об’єднує партнерів у 63-х країнах світу. Усі члени мережі працюють для того, щоб діти мали доступ до освіти, підтримку та можливості формувати краще майбутнє для себе і своєї країни. ГО “Навчай для України” працює у двох напрямах: подолання освітньої нерівності та подоланні освітніх втрат.
Новини рубріки
Війна в Україні вступає у критичну стадію: Британія зробила важливу заяву
26 листопада 2024 р. 14:09
Між Циблями та Хоцьками на Переяславщині зіткнулися дві автівки і злетіли в кювет: постраждала жінка
26 листопада 2024 р. 13:55
Переваги оренди офісів у коворкінгах для малого бізнесу
26 листопада 2024 р. 13:55