Українські АЕС знизили виробництво енергії через удари рф по енергетичній інфраструктурі

29 листопада 2024 р. 10:01

29 листопада 2024 р. 10:01


Українські атомні електростанції зменшили виробництво електроенергії через нові атаки на енергетичну інфраструктуру. Ці удари ще більше загострили ризики для ядерної безпеки в умовах війни. Про це заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі.

Зазначається, що вдруге менш ніж за два тижні Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська АЕС знизили рівень потужності як запобіжний захід під час масштабних воєнних дій. На цих об’єктах лунали сирени повітряної тривоги, а дві команди експертів МАГАТЕ, які перебувають в Україні, були змушені шукати укриття.

На дев’яти реакторах, які експлуатуються на цих станціях, було знижено потужність. Один із реакторів на Рівненській АЕС був повністю відключений від енергомережі. Попри це, всі три АЕС продовжують отримувати електроенергію ззовні, хоча на Хмельницькій АЕС було втрачено з’єднання з двома лініями електропередач.

«Енергетична інфраструктура України надзвичайно вразлива, що створює серйозні ризики для ядерної безпеки», – заявив Рафаель Маріано Ґроссі.

Він закликав до максимальної військової стриманості в районах, де знаходяться важливі об’єкти ядерної енергетики.

Ураження електропідстанцій, які забезпечують передавання та отримання електроенергії з АЕС, стало ще однією проблемою. Ці підстанції, важливі для ядерної безпеки, вже неодноразово зазнавали пошкоджень, зокрема в серпні цього року.

У вересні та жовтні експерти МАГАТЕ відвідали сім підстанцій по всій Україні, оцінюючи наслідки серпневих атак. Вони зафіксували значні пошкодження та зробили висновок, що спроможність енергомережі забезпечувати стабільне електропостачання АЕС значно знизилася.

«МАГАТЕ продовжуватиме оцінювати масштаб пошкоджень об’єктів та ліній електропередач, які є критично важливими для ядерної безпеки», – наголосив Ґроссі.

Надійне підключення до енергомережі необхідне для безпечної роботи АЕС: як для розподілу виробленої електроенергії, так і для забезпечення енергопостачання для охолодження реакторів. Вразливість мережі є одним із ключових викликів для ядерної безпеки в умовах війни.

Ґроссі знову підкреслив важливість дотримання семи основних принципів ядерної безпеки, одним із яких є наявність стабільного зовнішнього енергопостачання для всіх ядерних об’єктів.

Фото: ілюстративне.

Українські АЕС знизили виробництво енергії через удари рф по енергетичній інфраструктурі

Джерело: www.kyivschina24.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua