вологість:
тиск:
вітер:
Отримай відповідь: що не можна робити на Новий рік під час військового стану
До Нового року залишився один день, тому нагадуємо, що дозволено, зважаючи на воєнний стан, а що - під забороною.
Новорічна ялинка
Більшість українців вже встановили ялинки у себе вдома, проте дехто прикрашає красуню в день свята. Тож нагадуємо, що придбати дерево можна лише на легальному базарі.
- Купувати живі новорічні дерева варто лише на офіційних ярмарках. А як перевірити, що ярмарок офіційний? Усі ялинки, сосни та смереки там мають бути чиповані або містити етикетки. На чипі чи індивідуальному номері штрих-коду міститься вся інформація про дерево. Територія ярмарку - обов’язково обгороджена. Локація має містити інформацію про суб’єкта підприємницької діяльності, який здійснює продаж, та режим його роботи. Там має бути лінійка для виміру розміру новорічного дерева та оприлюднена вартість погонного метра. Усі законно зрубані ялинки можна перевірити на сайті. А за незаконну вирубку, транспортування та реалізацію нелегальних ялинок передбачена адміністративна та навіть кримінальна відповідальність, - попереджають у поліції.
Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняку (ст. 65) караються штрафом: для громадян він становить від 510 до 1020 грн, для посадових осіб - від 2550 до 5100 грн. А за знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев за межами населених пунктів та в їх межах, що не віднесені до лісового фонду, та їх незаконна вирубка згідно зі ст. 153 КУпАП загрожує штрафом для громадян - від 170 до 510 грн, для посадових осіб або фізичних осіб-підприємців - від 510 до 850 грн.
Варто пам’ятати й про те, що нині вирубувати дерева дуже небезпечно для життя, адже в деяких лісах процес обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів ще не завершено. Чи варто так ризикувати, якщо можна на легальному ялинковому базарі придбати дерево: в середньому метрова сосна цьогоріч коштує 240-250 грн, за двометрову просять близько 500 грн, за триметрову - 700-1200 грн. Ялинки коштують майже вдвічі дорожче. А гілочку можна придбати за 20-30 грн.
Феєрверки
На час воєнного стану заборонено продавати й використовувати практично всі піротехнічні засоби.
- Країна прокидається після чергової ночі обстрілів, щоб почати новий день. Точно не час, і ще довго буде не час для петард та феєрверків. 6 листопада, набрав чинності закон, який забороняє використовувати та розповсюджувати більшість салютів, феєрверків те петард - винятками є піротехнічні засоби класу F1, найтихіші та найбезпечніші, - повідомила народний депутат Євгенія Кравчук.
За її словами, забороняється:
- використання феєрверків (піротехнічних виробів, призначених для використання під час розважальних заходів) класів F2, F3, F4;
- продаж та/або передача будь-яким способом феєрверків класів F2, F3, F4;
- продаж та/або передача будь-яким способом феєрверків класу F1 особам, які не досягли 16-річного віку.
А в Нацполіції нагадали, що порушників притягуватимуть до відповідальності:
- за ст. 164 КУпАП (порушення порядку провадження господарської діяльності) - штраф у розмірі від 17 тис. до 34 тис. грн, до того ж у порушників забиратимуть продукцію та гроші, одержані внаслідок вчинення цього правопорушення;
- за ст. 182 КУпАП (порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил дотримання тиші в населених пунктах і громадських місцях) - штраф для громадян від 85 грн до 255 грн, для посадових осіб та суб’єктів господарської діяльності - від 255 грн до 510 грн;
- за ст. 195-6 КУпАП (порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів) - штраф від 1 020 грн до 1 700 грн з конфіскацією піротехнічних засобів;
- за ст. 296 КК України (хуліганство, пов’язане з використанням забороненої піротехніки) - штраф від 17 тис. до 34 тис. грн або арешт на строк до шести місяців чи обмеженням волі на строк до п’яти років.
Комендантська година
Комендантську годину, яка діє під час воєнного стану в усіх областях, крім Закарпатської, на свята не відмінятимуть і не змінюватимуть її тривалість. Адже немає гарантії, що і в свята ворог не запускатиме на наші міста і села дрони та ракети.
Нагадуємо, під час комендантської години заборонено:
- перебування на вулиці та у громадських місцях;
- проїзд будь-яким видом транспорту без перепустки;
- робота ТРЦ, магазинів, кафе, ресторанів, інших закладів та установ, крім об’єктів критичної інфраструктури.
Винятки - коли людина прямує до/з укриттів під час повітряної тривоги; супроводжує поранених, важкохворих; здійснює заходи з евакуації населення; надає медичну чи домедичну допомогу тощо.
Якщо під час комендантської години людину на вулиці затримає патруль, то за наявності посвідчення особи порушнику зроблять попередження та відпустять. Якщо ж документів немає, то правоохоронці мають право затримати громадянина й доставити його до відділку для встановлення особи.
Нагадаємо також, що масових заходів у святкові дні не передбачається - вони взагалі заборонені на час дії воєнного стану, також заборонені ярмарки та інші велелюдні зібрання.
Вихідні дні
Тим, хто планує отримати на пошті подарунки, важливо врахувати, що 31 грудня відділення Укрпошти працюватимуть за своїм звичайним графіком, без скорочень, а 1 січня в них буде вихідний. У відділеннях Нової пошти 31 грудня буде скорочений режим роботи, з 09:00 до 17:00, а 1 січня - вихідний день.
В супермаркетах вихідного не буде навіть на Новий рік, але час роботи може бути дещо зменшеним зранку або ввечері - про це можна заздалегідь дізнатися у "своєму" магазині.
Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:
Джерело: VGORODE (Київ)Новини рубріки
За 2024 рік Обухів виділив з місцевого бюджету 147,7 млн грн на підтримку ЗСУ
02 січня 2025 р. 16:46
Кияни створили понад 8,5 тисяч електронних петицій до Київради за час дії сервісу
02 січня 2025 р. 16:41
Актори театру “Дивні люди” покажуть виставу “Сексу немає, але ви тримайтеся”
02 січня 2025 р. 16:41