вологість:
тиск:
вітер:
Що зміниться з 1 січня 2025 року: тарифи, пенсії та зарплати
Новий рік-2025 принесе українцям чимало нововведень. Із 1 січня запроваджується чимало змін, більшість із них пов'язана зі зростанням тарифів, податків та цін. Але є і приємні зміни. Переяслав .City розповідає про основні нововведення в Україні про які варто знати.
Традиційно на початку кожного року в Україні оголошують про збільшення мінімальних зарплат і пенсій, а також пов'язаних із ними виплати. Однак 2025 рік стане винятком.
У державному бюджеті 2025 року не передбачено коштів на збільшення таких виплат. Тому мінімальна зарплата з січня наступного року залишиться на рівні 8000 гривень на місяць. А через зростання відрахування із заробітної плати кожного працівника військового збору із 1,5 до 5% вона фактично зменшиться.
Загальний прожитковий мінімум залишиться на рівні 2950 гривень на людину.
Грошей для індексації пенсії в Україні у 2025 році також не виділено - мінімальна пенсія залишиться на рівні 2361 гривні. Однак неофіційно виплати пенсіонерам підвищать все ж підвищать у березні приблизно на 10%.
Тариф на електроенергію не переглядатимуть до 30 квітня 2025 року. Він залишиться на рівні 4,32 грн/кВт*год. Відомо, що з 1 січня на 30% зросте тариф "Укренерго" на передачу електрики. На ціни для населення безпосередньо це не вплине, проте великі підприємства можуть збільшити ціни на товари для кінцевого покупця.
А ось тариф на газ у січні переглянуть. У 2025 році Україна відмовиться від транзиту газу з Росії. Щоб компенсувати втрати, вартість транспортування газу для споживачів зросте в 4 рази або на 305%. Це може призвести до подорожчання всіх груп товарів.
З 1 січня 2025 року діятимуть нові податки для ФОП. Підприємці сплачуватимуть єдиний соціальний внесок (ЄСВ) у розмірі 1760 гривень на місяць. Його можуть не платити особи, які перебувають на окупованих територіях, а також ФОПи-наймані співробітники.
Також із початком 2025 року зросте військовий збір. Підприємці 3 групи платитимуть 1% від доходу, інших груп - 10% мінімальної зарплати (наразі - 800 гривень на місяць). Фізичні особи будуть оплачувати 5% військового збору.
Підвищення податків в Україні найбільше вдарить по людях, які одночасно є ФОПами і найманими працівниками. Вони повинні будуть сплатити військовий збір двічі.
З 1 січня на нас очікує остаточна ліквідація МСЕК. Таке рішення було ухвалено через оприлюднення фактів корупції та зловживань під час призначення інвалідності. Для осіб, яким було встановлено довічну інвалідність, нічого не зміниться.
Замість МСЕК встановлювати інвалідність будуть експертні команди лікарів при багатопрофільних лікарнях. Очікується, що процедура спроститься і стане доступною віддалено для деяких пацієнтів.
У січні зросте акциз на паливо, що позначиться на цінах на бензин. Подорожчання відчують не тільки водії. Адже витрати на логістику включені в усі товари.
Подорожчання бензину 2025 року є запланованим - раніше Володимир Зеленський підписав закон про поступове підвищення податку на бензин до рівня ЄС. З кожним роком тариф зростатиме - у 2025 році він становитиме 271,7 євро за тисячу літрів бензину, 215,7 євро за тисячу літрів дизеля і 173 євро за тисячу літрів газу.
У січні деяким переселенцям нараховуватиметься субсидія на оренду житла, яка діятиме на всій підконтрольній Україні території. Право на субсидію матимуть сім'ї, які орендують житло і витрачають на оренду понад 20% своїх сукупних доходів. Звертатися за призначенням потрібно до найближчого відділення Пенсійного фонду.
Із січня освітяни отримуватимуть щомісячну доплату в 1000 гривень після сплати податків. З вересня 2025 року ця сума зросте до 2000 гривень.
Новини рубріки
У Києві вшанували пам’ять подружжя науковців, загиблих від російського обстрілу
04 січня 2025 р. 01:34
У центрі відкрили ресторан, де основними категоріями є сніданки, піца й десерти
04 січня 2025 р. 00:40
«Київська картинна галерея» до 19 січня представляє проєкт «Під Різдвяною Зіркою»
04 січня 2025 р. 00:40