вологість:
тиск:
вітер:
Малевича і Рєпіна офіційно визнали українськими митцями: деталі
Експертно-фондова комісія Міністерства культури та стратегічних комунікацій України відновила свою роботу після тривалої перерви. На першому засіданні комісія вирішила внести 11 унікальних музейних предметів до Державного реєстру національного культурного надбання.
Як повідомило міністерство, серед них - шедеври двох видатних художників, яких відтепер офіційно визнали українськими митцями: Казимира Малевича та Іллі Рєпіна.
Картина Малевича "Суперматизм-65" з колекції Харківського художнього музею є яскравим прикладом супрематизму — художнього стилю, який Малевич започаткував у 1915 році. На формування творчості митця значно вплинуло українське село, де пройшли його дитинство і юність. Малевич народився у Києві, його мати — українка, уродженка Полтави. Він вважається першим художником, хто відобразив Голодомор в Україні (малюнок "Де серп і молот, там смерть і голод"). Під час арешту в графі "національність" Казимир Малевич власноруч написав "українець". Відтепер провідні музеї світу ідентифікують його як українського митця.
Картина Рєпіна "Запорожці пишуть листа турецькому султанові" з колекції Харківського художнього музею також увійшла до Державного реєстру національного культурного надбання. Захопившись історією Запорозької Січі, митець писав: "ніхто в усьому світі не відчував такої свободи, рівності й братерства, як запорожці". Майже 20 років він працював над двома варіантами картин, присвячених запорожцям.
Рєпін народився в Україні і за його власним бажанням митця було поховано на його садибі в Україні.
Ще один важливий артефакт, який занесли до Держреєстру, — Євангеліє Апракос 1707 року (друк Києво-Печерської Лаври) зі збірки Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова. Євангеліє є унікальним поліграфічним шедевром, примірником-оригіналом рідкісного ілюстрованого українського кириличного стародруку великого формату.
Нагадаємо, студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого зробили сенсаційну знахідку : фільм "Карл Бруннер" 1936 року, який вважався втраченим.
Новини рубріки
Нового начальника КМВА просять відновити рух транспорту під час тривог
04 січня 2025 р. 11:45
У Києві завершили розбір завалів після атаки 1 січня
04 січня 2025 р. 11:27