вологість:
тиск:
вітер:
Тетянин день: історія свята та зв’язок зі студентами
12 січня в Україні будуть святкувати День Тетяни — це свято, яке вшановує святу мученицю Тетяну Римську, що жила у III столітті та прийняла мученицьку смерть за свою віру.
Хто така свята Тетяна?
Свята Тетяна народилася в християнській родині в Римі. Вона присвятила своє життя Богу, стала дияконисою та служила бідним і хворим. За часів переслідувань християн імператором Олександром Севером Тетяну заарештували, піддали жорстоким катуванням, але вона залишалася непохитною у своїй вірі. За легендою, під час катувань відбувалися дива, і її мучителі самі наверталися до християнства. Зрештою, Тетяну стратили, і вона була канонізована як свята мучениця.
Як День Тетяни став Днем студента?
У 1755 році в Російській імперії 25 січня (День Тетяни за Григоріанським календарем) імператриця Єлизавета Петрівна підписала указ про заснування Московського університету. З того часу цей день став асоціюватися з університетами та студентством. Згодом свята Тетяна стала покровителькою студентів, а її день — неофіційним святом молоді, яка здобуває освіту. Тому у всіх пострадянських країнах День Тетяни офіційно відзначали як День студента.
Традиції святкування
Традиції Дня Тетяни мають як релігійний, так і світський характер:
- Церковні служби. У цей день православні християни моляться святій Тетяні, просячи її захисту, мудрості та допомоги в навчанні.
- Святкові заходи в університетах. У багатьох навчальних закладах проводять урочистості, концерти, студентські вечірки.
- Звернення до святої. Студенти, особливо перед екзаменами, звертаються до святої Тетяни з молитвами про успіх у навчанні.
- Гостинність. За народними традиціями, цього дня заведено пригощати друзів і рідних, готувати частування.
Як відзначають сьогодні?
Сьогодні День Тетяни залишається важливим для православних вірян і студентів. Молодь використовує цей день, щоб відсвяткувати завершення складних навчальних етапів і згуртуватися в неформальній атмосфері. У багатьох університетах проходять святкові заходи, а для іменинниць на ім’я Тетяна — це ще й день персональних привітань.
У давньоримській мові було чоловіче ім’я Таттіанус, а від нього виникла жіноча форма — Таттіана, або Татіана. Давньогрецькою мовою Тетяна означає повелителька, це ім’я означає розум та мудрість.
Нагадаємо, раніше "Наш Київ" писав, як налаштуватися на роботу після свят.
Новини рубріки
Сибіга відповів на заяву Туска про перші ексгумації жертв Волинської трагедії
11 січня 2025 р. 02:19
Проведіть корисно час з родиною: киян запрошують на сімейний квіз
11 січня 2025 р. 01:26
Перекрили рух у Києві і слухали пісні РФ — поліція знайшла юнаків
11 січня 2025 р. 00:33