Посівний календар городника на лютий 2025 року

15 січня 2025 р. 12:38

15 січня 2025 р. 12:38


Посівний календар - це путівник для садівників і городників, що вказує на оптимальні строки посадки різних культур. Він допомагає враховувати не лише погодні умови, а й вплив фаз Місяця, що, як вважається, суттєво впливає на ріст рослин. У лютому садово-городній сезон набирає обертів, і місячний календар стає вірним помічником. Цей місяць ідеально підходить для продовження висівання культур у домашніх умовах: у горщики, ящики або спеціальні касети. Основна увага приділяється теплолюбним культурам, які потребують тривалого періоду для розвитку.

Лютий - останній місяць зими і вдалий період для розсади. У лютому дачники висаджують овочі в теплиці або на підвіконні. Місяць вважається вдалим для посіву пізньостиглих культур. Цінителі краси в лютому висаджують розсаду квітів, які вже навесні будуть радувати яскравими бутонами. Місяць лютий - це вже прямий провісник весни, і від того, що ви встигнете посіяти, яка у вас вийде розсада, безпосередньо залежить і ваш майбутній урожай.

  • Молодик — 1-3 лютого;
  • Повня — 15 лютого;
  • Зростальний Місяць — 4-15, 17-28 лютого.

Сприятливі, несприятливі і нейтральні дні в лютому 2025 року:

  • сприятливі — 5-7, 20-22 лютого;
  • несприятливі — 1-2, 16, 27-28 лютого;
  • нейтральні — усі інші дати Зростального Місяця.

Автор: agrologistyka.in.ua Посівний календар городника на лютий 2025 року

Пізньостиглі томати висаджують на розсаду в середині-кінці лютого. Так можна отримати ранній урожай овочів. Насіння помідорів сіють у вологий грунт в маленькі ящики, стаканчики або горщики. Посіви покривають 1 см грунту і ставлять в тепле місце. В землю помідори пересаджують в квітні або травні.

Середньостиглий і пізній болгарський перець можна висаджувати з початку лютого. Насіння перед посівом потрібно замочити в мокрій марлі або тканини. Висаджують перець в стаканчики - по 2 насіння на стаканчик. Трохи присипте насіння землею, накрийте плівкою і поставте в тепле місце. З появою перших паросток плівку знімають і ставлять перець на підвіконня.

Баклажан починають висаджувати в середині лютого. Насіння рекомендується замочити в розчині марганцю на 15 хвилин, щоб захистити їх від хвороб. У грунт для баклажана можна додати тирсу і золу. В один стаканчик кладуть два насіння баклажана, злегка присипають вологою землею і накривають плівкою. Дуже важливо поставити баклажани в тепле місце. Сходи з'являться через тиждень.

Цибулю-порей і ріпчасту висаджують в середині лютого. Перед посадкою цибулину варто замочити на добу в теплій воді. Потім цибулини висаджують у вологий грунт і ставлять на підвіконня. У відкритий грунт рослину пересаджують в травні.

У лютому на розсаду садять полуницю і суницю , щоб вже на початку літа зібрати урожай ягід. Насіння потрібно замочити і просушити. Неглибоку ємність висотою не більше 4 см наповніть сумішшю грунту і піску в рівних пропорціях. Насіння рівномірно посипте на землю. Розсаду полуниці потрібно поставити в тепле місце, наприклад, на батарею. На перші два тижні розсаду потрібно накривати плівкою. Через 5 днів проростуть паростки, а через 2 тижні з'являться перші листя. У квітні полуницю варто пересадити в окремі контейнери, а в травні рослину пересаджують в грунт.

Капуста (рання). Розсада, яка буде готова до висадки, з'явиться через сорок-п'ятдесят днів. І вже на шістдесятий день можна буде ласувати дозрілими, соковитими головками. Нещільними качанчики (вага до двох кілограм) довго зберігатися не будуть, тому для закваски не підійдуть.

Базилік (для подальшої пересадки в парники або теплиці). Період проростання і подальшого розвитку сіянців триває сім-вісім тижнів. Потім вони будуть готові до висадки в ґрунт.

Кавун. Для любителів цієї соковитої і великої ягоди (які не проживають в південних регіонах), лютий якраз той місяць, коли можна висівати насіння на розсаду.

Весь земельний субстрат перед висіванням квіткових культур, бажано добре прожарити або пропарити при температурі від ста до ста тридцяти градусів - все це робиться для того, щоб в подальшому захистити рослини від хвороботворних мікробів.

Віола. Перше цвітіння культури - в останніх числах травня, або в червні (на початку). Насіння дуже дрібне, тому воно повинно бути добре поглиблене в ґрунт. Підрослі сіянці розподіляють в окремі стаканчики, і переносяться в приміщення, де температура повітря п'ятнадцять градусів тепла. Пікірувати необхідно, коли з'явиться перша пара справжніх листочків. Висаджують у відкритий ґрунт на відстані десять-п'ятнадцять сантиметрів один від одного.

Хризантема. Насіння висівається в неглибокі контейнери із земельною сумішшю. Однорічні культури поглиблюються в ґрунт на пів сантиметра, багаторічні - залишаються на земельній поверхні (досить тільки трішечки їх «придавити» долонею). Посіви зволожують з пульверизатора і прикривають плівкою або склом. Температурний режим - двадцять три-двадцять п'ять градусів тепла. Перші сходи вже з'являться через пару тижнів. Температура повітря - шістнадцять-вісімнадцять градусів тепла, полив - своєчасний. Не забувайте «підгодовувати» рослину, один раз в два тижні. Висаджується у відкриту землю в останніх числах травня або

Лаванда. Багаторічна рослина з довгим вегетаційним періодом. Спочатку насіння лаванди висівається в ґрунт і виносяться в холодне приміщення. В такому стані (в холоді) культура повинна знаходитися більше місяця. Потім ємність з насінням переноситься в тепло. Пікіровка проводиться після появи трьох перших листочків.

Сальвія. Однорічна рослина. Після висівання, насіння присипаються невеликою кількістю землі. Пікірувати після появи чотирьох листочків. Висаджувати на «вулицю» можна в останні дні весни.

У лютому можна висаджувати на розсаду насіння майорця, петунії, агератума, геліотропа, цинерарії приморської, лобелії, гвоздики Шабо, запашного тютюну, дельфініума, целозії і ін.

Нарциси і тюльпани часто висаджують в лютому, щоб вони розцвіли до березня. В землю рекомендується додати золу і пісок. До весни цибулини пересаджують з розсади в клумбу.

Бегонія - вдала рослина для розсади в лютому. У грунт для квітки слід додати трохи піску, торфу і перегнилого листя. Поки насіння не проросте, землю потрібно накрити плівкою.

Петунію висаджують в середині-кінці лютого. Найкраще садити насіння в окремі стаканчики або в торф'яні таблетки. Саджанці потрібно поставити на добре освітлюване місце або додатково досвічувати лампою.

Турецька гвоздика висаджується в суміш з листового перегною і піску в рівних частинах. Насіння сіють на глибину 1 см і з проміжком в 3 см. Посіви накривають папером.

Не забувайте і про зелений город на підвіконні. Свіжа, корисна «зеленушка» завжди буде під рукою. Приправляючи страви ось такими доморощеними вітамінчики, ви як мінімум заощадите гроші, як максимум - крім своєї корисності, така витончена грядочки чудово освіжить і задекорує ваше житло.

На підвіконні можна виростити зелену цибульку, шпинат, крес-салат, петрушку, зелену гичку буряка і т.д. Все, що від вас буде потрібно - це заздалегідь приготовлений субстрат, ємності для висадки, ваша турбота і належний догляд.

Реклама

Посівний календар городника на лютий 2025 року

Джерело: fastivnews.city