вологість:
тиск:
вітер:
Колядники з Фастова зібрали 175 000 гривень для підтримки ЗСУ
У суботу, 11 січня, у селі Мшанець, що на Львівщині, вдруге відбувся з’їзд учасників фестивалю “Різдвяні пташки”. Фастівчани з вертепу парафії святого великомученика Димитрія долучилися до цієї акції та наколядували рекордну суму - 175 000 гривень на підтримку Збройних Сил.
11 січня у селі Мшанець Стрілківської громади, що на Львівщині, вдруге відбувся з’їзд учасників фестивалю “Різдвяні пташки”. Цьогоріч до цієї акції долучилось 146 вертепів з різних куточків України.
Ініціаторами дійства є священники Роман Гром із села Мшанець та Іван Гальо - капелан 80-тої окремої десантно-штурмової Галицької бригади. Основною метою заходу було обʼєднати найбільшу кількість вертепів і коляд задля збору на РЕБи для бійців 80-ї десантно-штурмової Галицької бригади. Фастівчани з вертепу парафії святого великомученика Димитрія наколядували рекордну суму - 175 000 гривень.
Отець Віталій Марцинюк, настоятель парафії святого великомученика Димитрія, зазначив, що минулого року їхня парафія також була учасником цієї акції і тоді вони зібрали трохи меншу суму - 150 000 грн. Цього року вдалося задонатити значно більшу, адже ця акція допомогла об'єднати молодь і людей старшого віку заради спільної мети - наближення нашої Перемоги. Цьогоріч парафіяни спільно вирішили, що вся коляда піде на підтримку наших Збройних Сил.
Отець Віталій розповів, що колядники побували у Фастівській міській раді, де міський голова зібрав депутатів і вони заспівали їм колядки, також пройшлись по різних організаціях Фастова та зібрали певну суму коштів. Побували фастівчани з колядою і у Блаженнішого Патріарха Святослава, який також задонатив нашим Захисникам. Колядували також і у Києві, зокрема у "Епіцентрі" та у ТРЦ "Республіка", де багато людей відгукнулося та задонатило чимало коштів. Отець Віталій підсумував, що вони максимально старалися охопити велику кількість людей, щоб зібрати більшу суму на допомогу нашим захисникам.
Нагадаємо, Греко-католицька громада Фастова створила вже безліч корисних проєктів для міста, чим зробила свій беззаперечний внесок у його розвиток. Віталій Марцинюк, священник УГКЦ, настоятель парафії святого влкмч. Димитрія, розповів про діяльність спільноти до повномасштабного вторгнення та після.
Новини рубріки
Активісти не дали продати садибу, де жила Марко Вовчок: подробиці
16 січня 2025 р. 17:41
Київські митники вилучили іранський каучук на 12,7 млн грн
16 січня 2025 р. 17:35