вологість:
тиск:
вітер:
Як українці ставляться до ВПО та російськомовних громадян: дослідження
Нове соціологічне дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) показало, що українці загалом толерантно ставляться до внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та співгромадян, які виїхали за кордон після початку повномасштабної війни.
ВПО та біженці: Більшість українців позитивно ставляться до ВПО (93%) та біженців (87%), майже 58% готові допустили ВПО до свого оточення.
Російськомовні: 83% опитаних толерантно ставляться до російськомовних громадян, але 49% опитаних готові мати російськомовних у найближчому соціальному колі.
Окуповані території: Загалом позитивне ставлення до цієї категорії мають 85% учасників дослідження, але лише 40,7% респондентів готові допустити у своє оточення людей, які залишилися на окупованих територіях після 24 лютого 2022 року.
Росіяни за національністю: Найменш толерантне ставлення спостерігається до українців, які є росіянами за національністю — лише 39% готові допустити їх у своє оточення. Ще 29% погоджуються, що вони мають жити в Україні.
Дослідження також виявило, що порівняно з 2023 роком, ставлення до росіян за національністю дещо покращилося. Водночас, ставлення до інших категорій залишилося практично незмінним.
Соціологи КМІС наголошують на важливості моніторингу ставлення до громадян на окупованих територіях, оскільки це впливає на шанси України повернути ці території та їх мешканців.
Нагадаємо, понад третина українців (37%) очікує на завершення війни з Росією до кінця 2025 року.
Новини рубріки
Як розпізнати стрес у дітей та допомогти їм з ним впоратися: тренінг для батьків
22 січня 2025 р. 00:18
У Києві відкрили фотовиставку за ініціативи Різатдінової
21 січня 2025 р. 23:35
Угорщина може “розсердитись і дати відсіч”: Орбан знову погрожує Україні
21 січня 2025 р. 23:13