вологість:
тиск:
вітер:
Замість старої бібліотеки – сучасний хаб: як МХП підтримує освітні простори
Молодіжно-освітній хаб – сучасний простір для пошуково-навчальної діяльності, творчості та розвитку! Такий у селі Мирне Воронківської громади офіційно відкрили 30 січня. Проєкт реалізований завдяки компанії МХП, підприємства «Старинська птахофабрика» та благодійного фонду «МХП-Громаді» у співпраці з місцевою владою, розповідає Переяслав .City з місця події.
Сучасний хаб замість бібліотеки
Будинок культури у Мирному – це велика, двоповерхова будівля. На другому поверсі до вересня 2024 року розміщувалася сільська бібліотека. Приміщення було в поганому стані й давно потребувало капітального ремонту.
– Мирне – прекрасне село, центральна площа яка гарна, величезний будинок культури, поруч школа, спортзал, магазини. У нас в компанії працює багато молоді, студентів. Тому я вважаю, що в таких місцях мають бути осередки для творчості і відпочинку. Ми хотіли створити своєрідний центр розвитку для наших співробітників та місцевих жителів. У цьому була основна ідея, – розповідає Сергій Міщенко , директор підприємства «Старинська птахофабрика».
Ініціативу підтримали всі: керівництво компанії МХП, благодійний фонд «МХП-Громаді», місцева влада і співробітники Старинської птахофабрики.
Будинок культури с. Мирне
Сергій Міщенко, директор підприємства «Старинська птахофабрика»
Інвестиції у майбутнє
– Реалізацію проєкту ми почали у вересні. Бібліотеку перемістили у простору кімнату на першому поверсі, де зробили хороший ремонт, оновили меблі, книжкові стелажі, облаштували читальний зал тощо. А тут, на другому поверсі, почали копітку роботу над створенням хабу , – наголошує Сергій Міщенко . – Загалом, щоб молодь мала сучасний простір для освіти та спілкування, в проєкт інвестовано 8,5 мільйона гривень.
Ініціатори проєкту сподіваються, що сучасний різнофункціональний хаб стане майданчиком для самореалізації молоді, розвитку їхніх навичок та соціальної активності.
Так виглядало приміщення колишньої бібліотеки. Тепер тут сучасний хаб
Це не просто стіни, а місце, де люди можуть збиратися, навчатися, проводити різні івенти і отримувати нові емоції. Це інвестиція у майбутнє, зазначив Олександр Пахолюк , директор благодійного фонду «МХП-Громаді»:
– Компанія МХП, благодійний фонд «МХП-Громаді», а також представники органів місцевого самоврядування прекрасно розуміють, що головне – це наші люди і їхній розвиток. Державі зараз складно і громадам теж. Війна, на жаль, впливає на всі сфери життєдіяльності українців. Зараз дуже важливо, щоб бізнес працював і підтримував подібні проєкти, адже сьогодні в Україні вже постає питання кадрового потенціалу. Це справжній виклик для України.
Подібні освітні простори – це про сталий розвиток і наше майбутнє, адже можливості для навчання, розвитку й відпочинку формують майбутнє нашої молоді. Саме тому ми зараз особливу увагу приділяємо освітнім просторам, формальній і неформальній освіті.
Хаб у Мирному – простір, де освіта, інновації та розвиток об'єднуються заради спільного світлого майбутнього.
Олександр Пахолюк, директор благодійного фонду «МХП-Громаді»
Можливості креативно-освітнього простору
Створюючи навчально-розвиваючий простір, команда ініціаторів ставила собі за мету облаштувати середовище з можливостями для розвитку інновацій і творчості. Звісно, неможливо змусити людину навчатися, проте можна спонукати до навчання, створивши сприятливі умови. Саме таке завдання і було першочерговим під час будівництва хабу.
Навчальний простір Старинської птахофабрики поділений на чотири ключові зони:
- Зона відпочинку . Вона перша від входу. Цей простір обладнаний комфортними місцями для релаксації, а також сучасною ігровою приставкою для інтерактивного дозвілля. Тут же гардеробна.
- Бібліотечна зона . Вона не відділена від простору для відпочинку. Містить широкий вибір сучасної та класичної літератури, що дозволить молоді отримувати необхідні знання і натхнення.
- Лекційна зала . Кімната, відділена книжковими стелажами від попередніх двох просторів. Ця зона призначена для проведення освітніх заходів, тренінгів, воркшопів та зустрічей з експертами у різних сферах.
- Комп’ютерний хаб . Відмежовується від основного, щоб забезпечити максимальну камерність та автономність цього приміщення. У разі необхідності, є змога цей простір розширити, трансформувати і зробити його більшим. Інтерактивна зона облаштована для самостійної роботи працівників, для проходження тестування, для навчання молоді, студентства, учнів, для роботи над проєктами та реалізації власних ідей.
Окрім вже створених можливостей, у майбутньому планується організація:
- курсів з цифрової грамотності,
- програм з розвитку підприємницьких навичок,
- заходів із залученням провідних спікерів та тренерів.
Загалом молодіжний хаб у Мирному облаштований так, щоб задовольнити сучасні потреби в:
- проведенні змістовного дозвілля;
- організації неформальної освіти та профорієнтаційної роботи;
- залученні молоді до активної участі у громадському житті;
- підвищенні рівня володіння сучасними інформаційними технологіями;
- розвитку громади з урахуванням потреб сталого розвитку.
МХП людям
– До Воронківської громади входять 10 населених пунктів, де проживає більше 25 тисяч людей. І як добре, що у нас на території є таке господарство, як «Старинська птахофабрика» і, що ним керує справжній господар. Можна мати багато шкіл, магазинів, підприємств, але й коли немає там голови, то ніякого руху вперед не буде , – каже Любов Чешко , голова Вороніківської громади.
– Керівництво господарства в Мирному і всієї компанії МХП думає не тільки про сьогоднішній чи вчорашній день, а й про майбутнє нашої країни. Ось через що будинку культури, окрасі всього Мирного, сьогодні отримало «нове життя».
Любов Чешко, голова Вороніківської громади
Варто відзначити, що «нове життя» – це не лише про появу сучасного молодіжного хабу, а й про бібліотеку, в яку хочуть іти читачі.
– У рамках проєкту створення освітнього хабу було прийняте рішення перенести бібліотеку на перший поверх. Зал, де вона зараз, як ви бачите, повністю оновлений, модернізований. Тут зроблено все, починаючи від опалення, замінені вікна, зроблені підлога, стеля, абсолютно все. Тут гарна техніка, стільці, столи, розетки, книжкові стелажі, Wi-Fi і так далі.
І це, безумовно спонукає тому, щоб сюди приходити і насолоджуватись процесом читання або навчання , – розповідає директор Мирненського будинку культури Воронківської громади Павло Селінський .
У бібліотеці на першому поверсі облаштували також читальний зал
У приміщенні поруч із будинком культури функціонує тренажерна зала. Її абсолютно безкоштовно можуть відвідувати не тільки працівники Старинської птахофабрики, а й жителі села, наголошує Роман Гвоздьов , начальник відділу реалізації Батьківських птахофабрик (Старинська птахофабрика та Перемога Нова) на Старинській птахофабриці:
– Тренажерна зала у нас вже дуже давно, а близько чотирьох років назад ми довезли нове обладнання, замінили старі тренажери на нові. Зараз у нас у планах замінити освітлення тут, зробити просторіші роздягальні для людей, а також більше залучати сюди військовослужбовців, які повернулись з війни.
Уже зараз у тренажерному залі інструктором працює ветеран. Заняття в залі безкоштовні, працює він у будні з 12:00 до 19:00. Субота і неділя – вихідні.
З іншого боку, в одній будівлі з тренажерним залом, компанія МХП облаштувала кабінет корпоративного лікаря, де позмінно працюють два спеціаліста – сімейні лікарі. Сюди звертаються працівники компанії, а також місцеві жителі.
– Якщо людина хоче, може укласти декларацію з нами. Але це не обов’язково, в консультації ми нікому не відмовляємо , – каже корпоративна лікарка МХП Дарина . – Однак, якщо звертається людина, яка не працює в МХП, ми не можемо їй видати ліки з медпункту, бо вони виключно для співробітників, котрі мають страховки. Решту послуг всі отримують у повному обсязі, як у будь-якого сімейного лікаря. Клієнтів у нас багато, роботи вистачає щодня.
Під час урочистого відкриття хабу в Мирному, гості мали можливість взяти участь у цікавому пізнавальному квесті, дізнатися більше про молодіжний простір і його створення, виграти подарунки, випробувати ігрову приставку і комп’ютерну техніку.
Крім того, охочі долучилися до екскурсії в оновлену сільську бібліотеку, приміщення тренажерної зали та в кабінет корпоративного лікаря.
Джерело: pereiaslav.city
Новини рубріки
Українці знову можуть отримати грошову компенсацію за “пакунок малюка”
05 лютого 2025 р. 19:58
Для столичних шкіл і садочків будують кілька десятків укриттів подвійного призначення
05 лютого 2025 р. 19:58
Інститут серця отримав важливе обладнання для проведення складних кардіохірургічних операцій
05 лютого 2025 р. 19:58