Київ
вологість:
тиск:
вітер:
Погода на 10 днів від
sinoptik.ua
У 2024 році в Україні проведено 178 родинних трансплантацій
Про це повідомили у МОЗ України.
У 2024 році в Україні проведено 178 родинних трансплантацій: 119 українцям пересаджено нирку і 59 – печінку. Родинним донором органа може стати лише повнолітня дієздатна людина, яка є родичем реципієнта або членом сім’ї. Віднедавна закон дозволяє бути живими родинними донорами повнолітнім неповнорідним братам і сестрам.
У більшості випадків наявність однієї нирки після донорства не впливає на спосіб життя людини, зауважили у відомстві. Вже через 3 місяці після видалення частини печінки вона досягає в організмі донора попереднього розміру. Хоча, безумовно, хірургічне втручання і донорство все ж несуть певні ризики для фізичного здоров’я донора. Тому люди, які своєю жертовністю дали рідним шанс на повноцінне життя, окрім психологічної винагороди, мають і певні пільги. Зокрема, якщо виникне ситуація, коли донор сам потребуватиме пересадки органів, він матиме перевагу в отриманні анатомічних матеріалів.
У МОЗ пояснили, що пересадка органів від живого донора передбачена Програмою медичних гарантій, оплачується за державний кошт і є повністю безкоштовною для донора і реципієнта.
Зокрема, у перша родинна пересадка була зроблена у лікарні “Феофанія”: у 48-річної одеситки виявили цироз печінки, спричинений гепатитом С. Єдиним шансом на повноцінне життя для жінки була трансплантація. Син пацієнтки, 21-річний Максим,
став донором печінки для мами, трансплантація у «Феофанії» тривала 12 годин.
Джерело: bigkyiv.com.ua
Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua
Новини рубріки
У Бучі відбулася зустріч з делегацією грецької компанії EsperiaTravel
05 лютого 2025 р. 21:50
На Майдані Незалежності попрощалися з льотчиком-винищувачем Іваном Болотовим
05 лютого 2025 р. 21:47
Відтепер - в строю на Алеї Слави: у Кагарлику вшанували пам’ять ще про чотирьох полеглих Героїв
05 лютого 2025 р. 21:45