Імпланти чи протези: що краще при адентії

28 березня 2025 р. 13:56

28 березня 2025 р. 13:56


Відсутність одного зуба — це вже проблема, що ж казати, коли не вистачає більшої частини чи навіть всіх зубів? Як можна повністю відновити зубний ряд за допомогою сучасних можливостей стоматології, пояснили експерти столичної клініки “Люмідент”

Чим замінити втрачений зуб — протезом чи імплантом? Таким питанням задається кожний, хто зіштовхнувся із проблемою адентії (відсутності зубів). Вибір в першу чергу залежить від клінічної ситуації, а також уподобань та можливостей пацієнта. Щоб простіше було визначитись із способом відновлення зубного ряду, ми пропонуємо дізнатись про них докладніше.

Дентальна імплантація: переваги та особливості процедури

На думку стоматологів, імплантація є найбільш сучасною, надійною та довговічною технологією відновлення втрачених зубів. Зубний імплант — це титановий стрижень, що вживлюється в щелепну кістку та поступово інтегрується з нею. Після приживлення на імплантат надягається коронка і нова штучна конструкція повністю (функціонально та естетично) замінює втрачений зуб.

Переваги встановлення імплантів:

  • універсальність: можливість відновити від одного зуба до всіх зубів на щелепі;
  • естетика: візуально зубні імпланти не відрізнити від “своїх” здорових зубів;
  • комфорт: в подальшому імплант сприймається як власний зуб, не потребує особливого догляду;
  • рівномірне навантаження на щелепу: знижується тиск на сусідні зуби, відповідно вони залишаються міцними та не розхитуються;
  • довговічність: імпланти зубів розраховані на десятиріччя використання, окремі бренди надають на свої вироби вічну гарантію.

Слід зазначити, що до проведення цієї операції є обмеження, яке діагностується в 50% пацієнтів — це дефіцит кісткової тканини. Така проблема зазвичай виникає, якщо зуб був втрачений більше року тому і щелепна кістка почала атрофуватися (зменшився її об’єм), через що металевий стрижень неможливо міцно зафіксувати. Імплантація зубів можлива після додаткової процедури — остеопластики.

Вартість імплантації зуба

Найчастіше імпланти встановлюють за відсутності одного чи кількох зубів. Процедура в київській  клініці “Люмідент” коштує від 9000 грн за один імплант. У вартість включені сам імплантат та операція з його встановлення. Ціна, насамперед, визначається вартістю імпланту, яка залежить від бренду виробу. Також слід врахувати витрати на подальше протезування. Імпланти чи протези: що краще при адентії

Зубні протези: види та показання до встановлення

Протези на зуби, напевно, найдавніші ортопедичні конструкції в світі, адже ще тисячі років тому людство намагалося замінити втрачені зуби за допомогою дивних, на наш сучасний погляд, засобів: мушель, кісток тварин, камінців тощо. У порівнянні з прадавніми протезами сьогоднішній вибір засобів виглядає направду розкішно. За допомогою протезування можна вирішити будь-які проблеми із зубами:

  • відсутність зубів;
  • пошкодження чи руйнування зуба;
  • аномалії росту і розташування зубів;
  • естетичні вади зубного ряду та емалі;
  • підвищене стирання зубів тощо.

В залежності від стоматологічної картини та медичних показань, використовується відповідний вид зубних протезів. Від типу та розміру конструкції залежить і ціна протезування зубів. Щоб простіше було орієнтуватися в цих ортопедичних виробах, слід знати, що всі вони поділяються на дві групи: знімні та незнімні протези.

Незнімне протезування

Незнімне протезування передбачає встановлення протезу стоматологом без подальшої потреби і можливості самостійно виймати ортопедичну конструкцію. Такий вид протезів найбільш зручний для пацієнта.

Найпоширеніші види незнімних протезів:

  • коронки: окремі протези, що фіксуються на зубі, імпланті чи штифті;
  • мостоподібні протези: кілька з’єднаних коронок, за допомогою яких можна відновити ряд, в якому відсутні 1-3 зуби поспіль;
  • вкладки: більше ніж пломби, але менше ніж коронки. Використовуються, коли треба відновити значно зруйновану верхню частину зуба;
  • вініри та люмініри: мікропротези-накладки на передню поверхню зуба, які зазвичай застосовуються в естетичній стоматології.

Більше про ці та інші види протезів, їхні особливості та вартість можна дізнатися на сайті стоматологічної клініки “Люмідент”.

Знімні протези — сучасні та універсальні

Вирішити будь-яку проблему, пов’язану із відсутністю зубів, можуть знімні протези. Особливість цих конструкцій в тому, що вони без надзусиль витягаються та встановлюються на місце пацієнтом. Зазвичай, протез треба знімати для гігієнічних процедур. Сучасні штучні зуби необов’язково знімати на ніч.

Три популярних види знімних протезів:

  • акрилові протези: виготовлені з медичного пластика, фіксуються на щелепі за допомогою качків чи стоматологічного клею. Коштують найменше, але розраховані максимум на 2-3 роки використання;
  • нейлонові протези: мають гнучку силіконову основу, завдяки який виглядають натурально, не натирають ясна і добре прилягають. Показані при повні та частковій адентії;
  • бюгельні протези: міцна конструкція на основі титанової дуги, на якій тримається базис та коронки. Фіксуються спеціальними гачками чи замками, тому застосовуються виключно при частковій адентії.

Імплантація, як і протезування зубів в Києві, дуже затребувані види стоматологічних послуг. Якщо актуальним є вирішення проблеми адентії, звертайтесь на консультацію до стоматолога-ортопеда чи імплантолога.

Імпланти чи протези: що краще при адентії

Джерело: nashkiev.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua