вологість:
тиск:
вітер:
Чому не всі вітамінні добавки однаково корисні: як вибирати правильні
Вітаміни — життєво необхідні сполуки для людини. В ідеалі, організм має отримувати вітаміни через збалансоване харчування. Але реальність інша: погані звички, перекуси за 15 секунд, стрес, екологія — й ось організму чогось бракує.
Для цього є препарати, які вживають для зміцнення здоров’я та профілактики деяких захворювань. Однак не всі добавки однаково корисні.
Що таке вітамінні добавки
Це концентроване джерело вітамінів та мінералів у формі таблеток, капсул, порошків та рідин. Основна мета — доповнити раціон і закрити прогалини в харчуванні. За складом добавки бувають:
- моновітаміни (один елемент);
- мультивітаміни (до складу входять вітаміни, мінерали, іноді амінокислоти та інші нутрієнти).
Є спеціалізовані добавки, які використовують за потреби (для зору, активні заняття спортом). Наприклад, вагітним потрібно приймати фолієву кислоту, йод та кальцій. Дітям до трьох років лікарі радять пити вітамін D3, щоб уникнути рахіту. За походження вітаміни поділяються на:
- синтетичні;
- натуральні.
Чому не можна купувати будь-які вітаміни?
Кожен організм унікальний. Те, що допомогло одному, може нашкодити іншому. У когось дефіцит заліза, а комусь не вистачає вітаміну D. Вітамінні добавки — це дозовані препарати, їхнє надмірне споживання без медичних показань може призвести до негативних наслідків.
Якими мають бути вітамінні добавки
Завжди перед вибором вітамінів читайте етикетку. Звертайте увагу на форму харчових добавок, деякі засвоюються організмом краще. Наприклад, форма Д3 ефективніше усуває дефіцит вітаміну та краще засвоюється, порівняно із Д2.
Добре якщо в складі є біоактивні речовини в хелатній формі, вони сприяють засвоєнню найважливіших мінералів, підтримують здоров’я кісток, хрящів та м’яких тканин.
Чого не має бути в якісних вітамінах
Добавки не мають містити багато «хімії».
Із чого почати пити вітаміни?
Найточніший шлях — пройти тестування та зробити аналізи. Результати покажуть, чого організму не вистачає або яких поживних речовин у надлишку. Обов’язкова й консультація із лікарем, особливо якщо є хронічні захворювання. Не потрібно довіряти рекламі, вибирайте бренди із гарною репутацією: Solgar, Now Foods, BCAA .
Вітамінні добавки — доповнення до раціону, а не заміна здоровому харчуванню. Вони діють у комплексі зі здоровим способом життя. Тому прислухайтеся до свого організму та уважно читайте склад.

Новини рубріки

Клопотенко показав де живе і розповів скільки витрачає на житло: фото
12 травня 2025 р. 09:25

У Яготині хлопцю відірвало ногу на залізничній станції
12 травня 2025 р. 08:57