Місце, де оживає історія: у Кагарлицькому ліцеї №2 відкрили оновлений музей до 110-річчя закладу

15 травня 2025 р. 01:21

15 травня 2025 р. 01:21


У Кагарлицькому ліцеї №2 імені Василя Дашенка відбулося подвійне свято — урочисте відкриття оновленого шкільного музею та святкування 110-річного ювілею навчального закладу. Захід зібрав учнів, батьків, педагогів, випускників та представників місцевої влади. Вони разом згадували історію школи, вшановували пам’ять героїв і ділилися спогадами.

Танець від наймолодших випускників Кагарлицького ліцею №2 Автор: Валентин Владіміров Танець від наймолодших випускників Кагарлицького ліцею №2

Символ пам’яті та єдності — оновлений музей

Перший подарунок рідному закладу - вітальний флешмоб - зробили маленькі випускники, патріоти 4А класу ліцею. Патріотична композиція дітей у вишиванках викликала вдячні оплески учасників заходу.

З вітальним словом до присутніх звернулася директорка ліцею Віта Дячук. Вона підкреслила, що оновлений музей — це не лише приміщення, а місце сили, де поєднується минуле, сучасне і майбутнє. Цей простір покликаний виховувати любов до рідного краю, повагу до вчителів, випускників і героїв. Завдяки підтримці спонсорів, зокрема міського голови Олександра Панюти, депутатів міської ради, начальниці відділу освіти міськради Надії Омельченко ПрАТ «Агрофорт» і Благодійного фонду МХП-Громаді, вдалося здійснити ремонт та модернізацію експозицій.

Вітальні слова від господарів та гостей свята Автор: Валентин Владіміров Вітальні слова від господарів та гостей свята в Кагарлицькому ліцеї №2

«Завдяки вашій підтримці ми змогли здійснити повноцінний капітальний ремонт, оновити експозиції та придбати сучасні меблі. Ваш внесок - це не просто фінансова допомога, це інвестиція в освіту, культуру, в пам'ять поколінь, - зазначила Віта Дячук звертаючись до тих, хто надав фінансову підтримку проєкту. - Дякую, дорогі колеги, педагоги, класні керівники, обслуговуючий персонал та піклувальна батьківська рада, яка ніколи не залишається осторонь наших проєктів».

Ігор Ковровський наголосив: сучасний музей — це не лише про історію. Він має віддзеркалювати й наше буремне сьогодення. Експозиції тепер включають історії про сучасних героїв-захисників, випускників школи, які боронять Україну. Музей перетворюється на простір живого спілкування, досліджень і національного самоусвідомлення. Планується також віртуалізація музейного простору.

Під час заходу Автор: Валентин Владіміров Під час заходу в Кагарлицькому ліцеї №2 на вулиці

Заступниця міського голови Любов Коваль привітала учасників заходу зі святом і підкреслила важливість збереження шкільної історії як частини історії міста.

Від імені громади вона передала в подарунок телевізор для музею — як інструмент цифрової пам’яті та освітніх можливостей.

Любов Коваль та Василь Харченко перерізають символічну стрічку до оновленого музею Автор: Валентин Владіміров Любов Коваль та Василь Харченко перерізають символічну стрічку до оновленого музею Кагарлицького ліцею №2

Усіх присутніх запросили відвідати музей. Тут почесні гості – Любов Коваль, заступниця міського голови та Василь Харченко, регіональний директор ПрАТ «Агрофорт» перерізали символічну стрічку на вході до оновленого приміщення.

Історичний екскурс: від початку до сьогодення

Одна з ініціаторок оновлення шкільного музею, його кураторка, вчителька Олена Носаченко провела короткий екскурс у минуле. Початком шкільної історії стало 1912 рік — завдяки коштам меценатки Ольги Черткової та Кагарлицького земства розпочалося будівництво земського училища. Заклад мав дев’ять класів, житлові кімнати для вчителів, парове опалення та бібліотеку.

Учасники заходу Автор: Валентин Владіміров Учасники заходу в Кагарлицькому ліцеї №2

Під час Другої світової війни приміщення використовували нацисти для госпіталю.

Навчання поновилося одразу після визволення Кагарлика у січні 1944 року. У 1971 році відкрили нову будівлю школи.

Перші кроки у створенні музею були зроблені у 1989 році за ініціативи вчительки Ніни Булах і директорки районного історико-краєзнавчого музею Любові Ткаченко. Вони зібрали матеріали, отримали дозвіл від директорки Ірини Горбач, а батьки та учні активно долучилися до наповнення експозицій.

Історію створення музею в Кагарлицькому ліцеї №2 розповідає Ніна Булах Автор: Валентин Владіміров Історію створення музею в Кагарлицькому ліцеї №2 розповідає Ніна Булах

Саме про це й розповіли загалу фундаторки шкільного музею.

Краєзнавчий музей Кагарличчини підтримав ініціативу та всіляко допомагав у створенні свого «молодшого колеги».

Продовжила розвиток музею Тетяна Горбунова, а після неї - Тетяна Назаренко.

Музейна педагогіка

Як розповіла Тетяна Назаренко, вона активно використовувала музей у виховній роботі. Учні брали участь в екскурсіях, досліджували події Голодомору, Другої світової війни, записували свідчення очевидців. Її робота була відзначена на всеукраїнському рівні в конкурсі «Творчий вчитель — обдарований учень».

Петро Ляшенко та Олена Носаченко Автор: Валентин Владіміров Петро Ляшенко та Олена Носаченко в музеї Кагарлицького ліцею №2

Окрема частина експозиції присвячена видатному актору Василю Дашенку, ім’я якого носить ліцей. Вчитель Петро Ляшенко десятиліттями збирав матеріали про актора, його творчість та зв’язок із школою. Завдяки його зусиллям сформовано велику тематичну експозицію.

Петро Ляшенко передав до музею експонат - свою учительську перепуску до Кагарлицького цукрозаводу, куди він, як до підприємства-шефа водив учнів.

Ліцеїстки виконали пісню «Запах війни» гурту «ТІК» Автор: Валентин Владіміров Ліцеїстки виконали пісню «Запах війни» гурту «ТІК» в музеї Кагарлицького ліцею №2

У музеї представлено стенди, присвячені історії освіти в місті, вчителям, а також захисникам України — випускникам школи.

Частина експозиції присвячена сучасним героям, які загинули на війні. Використано QR-коди, інтерактивні матеріали, особисті речі військових. Школярі активно беруть участь у волонтерстві й допомозі захисникам. А присутні на заході вшанували пам'ять полеглих Героїв хвилиною мовчання.

Сувеніри гостям Автор: Валентин Владіміров Сувеніри гостям відкриття музею в Кагарлицькому ліцеї №2

Дівчатка-лідерки ліцею виконали пісню «Запах війни» гурту «ТІК».

Із вдячністю присутні згадали та вшанували пам'ять Ірини Горбач, яка очолювала заклад понад 35 років поспіль.

Звучить гімн Кагарлицького ліцею №2 імені Василя Дашенка Автор: Валентин Владіміров Звучить гімн Кагарлицького ліцею №2 імені Василя Дашенка

На завершення заходу гостям вручили символічні подарунки, створені руками батьків і дітей. А всі присутні заспівали гімн Кагарлицького ліцею №2 — як символ єдності поколінь і любові до рідної школи.

Реклама

Місце, де оживає історія: у Кагарлицькому ліцеї №2 відкрили оновлений музей до 110-річчя закладу

Джерело: kagarlyk.city

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua