вологість:
тиск:
вітер:
Військові й ветерани змагалися на "Звитязі Нескорених" в Баришівці
17 травня в Баришівській громаді Київської області пройшов ІІ-й етап інклюзивних змагань «Командний кубок України серед ветеранів-стронгменів – Звитяга Нескорених». Спортивний захід провели підприємства групи МХП – «МХП-Агро-С» та «МХП-Старинська птахофабрика» спільно з ГО «Федерація стронгмену України» та Міністерством у справах ветеранів у межах програми підтримки військових та ветеранів «МХП Поруч». Детальніше про спортивну подію розповідає Переяслав .City з місця події.
Понад 150 військових і ветеранів з різних областей України демонстрували фізичну міць і дух непохитності, змагаючись у таких видах:
- заїзди на веслувальному тренажері на 100 метрів та на результат за 100 секунд;
- естафету з інвастронгу – із перекиданням важких предметів, жимом та тягою;
- естафету зі стронгмену – перекидання кулі Атласа, лог-ліфт, тяга акселя, дамбл.
ІІ-й етап інклюзивних змагань «Командний кубок України серед ветеранів-стронгменів – Звитяга Нескорених»
"МХП Поруч": підтримка ветеранів не словами, а діями
Змагання в Баришівці організовані в межах програми "МХП Поруч", яка вже понад два роки реалізується компанією МХП. Її мета – комплексна підтримка військових, ветеранів і їхніх родин , зокрема – через спорт, працевлаштування та розвиток ветеранського підприємництва.
Павло Мороз , директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності МХП, наголошує:
– Ми віримо, що сила української держави – в людях. Для МХП бути поруч із військовими, ветеранами та їхніми родинами – означає створювати можливості, надавати підтримку та разом втілювати важливе. Адже тільки в партнерстві бізнесу, влади та громади ми здатні на більше.
Інклюзивні змагання «Звитяга Нескорених» – це приклад того, як спорт сприяє відновленню й реінтеграції. Це частина нашої системної роботи в межах програми «МХП Поруч», яка охоплює весь шлях захисника – від служби до повернення в цивільне життя.
Змагання "Звитяга Нескорених" у Баришівці організовані в межах програми "МХП Поруч"
Павло Мороз, директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності МХП
Змагання в Баришівці – не перша подія в партнерстві з Федерацією стронгмену України та Міністерством у справах ветеранів. Цього року МХП реалізовує подібні ініціативи вже в п’яти громадах.
– Наші ветерани – приклад сили та незламності. Вони повертаються в цивільне життя і змінюють систему. Їхній досвід і лідерство – безцінні. Ми маємо чути цих людей і залучати до творення майбутньої сильної України. Сьогодні команди працівників МХП теж беруть участь у змаганнях.
Тут ветерани та військові відчувають підтримку, зустрічають побратимів, діляться досвідом. Саме таке єднання і взаємна підтримка стають основою для нової ветеранської політики і нової України , – додає Павло Мороз.
"Звитяга Нескорених" у Баришівці
"Звитяга Нескорених": спорт, що відновлює та надихає
Яскравим прикладом сили духу є кожен ветеран-учасник "Звитяги Нескорених".
Наприклад, Юрій Яременко (представник команди ветеранів "Сильні Переяслава" ) до повномасштабного вторгнення працював вантажником на "МХП-Старинська птахофабрика", а у 2023 році був мобілізований до лав ЗСУ.
На Бахмутському напрямку чоловік отримав поранення. Після п’яти місяців реабілітації Юрій не лише повернувся до цивільного життя, а й знайшов себе у новій професії – нині він інструктор тренажерного залу.
Участь у спортивних змаганнях, ділиться ветеран, для нього стала важливим етапом одужання та самореалізації.
– Я не вперше беру участь у таких змаганнях. Вже брав участь і в індивідуальних, і в командних дисциплінах. Цього разу – командні змагання з веслування. Мені дуже подобається атмосфера – і спілкування, і підтримка, і загальний настрій. Це все надзвичайно приємно.
Спорт надзвичайно важливий для ветеранів – він допомагає в реабілітації фізичній та моральній. Коли поруч – такі ж ветерани, кожен підтримує один одного, вболіває. Це дуже цінно.
Ветеран Юрій Яременко
Юрій переконаний: подібні заходи мають не лише спортивне, а й глибоке терапевтичне значення.
– Участь у змаганнях, які організовує компанія МХП, відкрила для мене нові можливості – фізично зміцнитися, повірити в себе та відчути командний дух. Для мене такі події – передусім, реабілітація не лише фізична, а й емоційна. Тут ми відчуваємо підтримку, розуміння, повагу.
Можливість вийти на арену, відчути дух суперництва, поділитись досвідом – безцінна. Після поранення я не уявляв, що спорт стане такою важливою частиною мого відновлення. Тепер "Звитяга Нескорених" – це частина мого шляху до нового себе.
"Сила підтримки": спорт як шлях до відновлення
Змагання стали частиною великого ветеранського спортивного руху, який розвиває Федерація стронгмену України.
Наталія Калмикова , міністерка у справах ветеранів України:
– Такі змагання – не лише про силу м’язів, а й про силу духу, витримку та братерство. Ветерани доводять, що, попри поранення чи втрати, залишаються активними, незламними та натхненними. Дякую організаторам і партнерам за простір, де ветерани відчувають себе частиною сильної спільноти , – зазначила вона.
– Я бачу головне завдання на найближчі п’ять років – змінити філософію ветеранської політики: від соціальної підтримки до політики спроможності. Через спорт, як об'єднання, відновлення, шлях у бізнес і самореалізацію. Це – філософія спроможності.
Наталія Калмикова, міністерка у справах ветеранів України
Про глибину можливостей спорту говорить і Василь Вірастюк , головний суддя змагань "Звитяга Нескорених", чемпіон світу зі стронгмену, почесний президент Федерації стронгмену України.
– Спорт – це самоорганізація , – перше на чому наголошує Вірастюк.
Особливо важливим спорт стає у період адаптації ветеранів до цивільного життя після фронту чи поранень.
– У багатьох ветеранів після поранень чи повернення з фронту спостерігається втрата мотивації. І саме спорт може стати тією опорою, яка допоможе повернутися до активного життя. Людина знову рівно стоїть на ногах, розуміє, куди рухатися , – зазначає Вірастюк.
У 2024 році Федерація реалізує проєкт "Сила підтримки 2.0" – змагання, освітня програма, мобільний додаток із відеотренуваннями. Проєкт фінансується за підтримки Українського ветеранського фонду, Міністерства ветеранів і компанії МХП.
Сергій Конюшок , президент Федерації стронгмену України:
– Спорт відновлює, мотивує, об'єднує. Багато хто з учасників уперше після поранень знову повірив у свої сили саме тут – у секторі штанг і гир. Ми з командою прагнемо розвивати цей напрям, тому турніри проходять системно – з рейтинговою сіткою, підготовкою до національного фіналу й міжнародної участі .
Сергій Конюшок, президент Федерації стронгмену України
Окрім змагань, проєкт має освітню складову: створено мобільний застосунок TrendWeb, де ветерани можуть переглядати понад 200 відеоінструкцій з вправами для тренувань.
Заслужений майстер спорту зі стронгмену, суддя змагань "Звитяга Нескорених" Олександр Лашин підкреслює важливість принципу "рівний рівному":
– Ми хочемо, щоб ветерани працювали з ветеранами. Один тренує іншого, один проводить для іншого змагання. Це природно й ефективно. Федерація фізично не може охопити все, тож масштабування – необхідне. І новий додаток – один з інструментів цього розвитку .
Суддя змагань "Звитяга Нескорених" Олександр Лашин: "Ми хочемо, щоб ветерани працювали з ветеранами"
Переможці та призери змагань
Веслування на 100 метрів
-
Ветерани (чоловіки)
- 1 місце – «Корд»
- 2 місце – «Північний Форпост»
- 3 місце – «Нескорені вовки»
-
Ветерани (аматори)
- 1 місце – «Командний дух»
-
Мілітарі (чоловіки)
- 1 місце – «ДСНС Вогнеборці»
- 2 місце – «Ідейні кульчики»
- 3 місце – «ДСНС Полтава»
-
Мілітарі (змішані)
- 1 місце – «Вогники Київщини»
- 1 місце – «Корд»
- 2 місце – «Північний Форпост»
- 3 місце – «Нескорені вовки»
- 1 місце – «Командний дух»
- 1 місце – «ДСНС Вогнеборці»
- 2 місце – «Ідейні кульчики»
- 3 місце – «ДСНС Полтава»
- 1 місце – «Вогники Київщини»
Веслування на 100 секунд
-
Ветерани (чоловіки)
- 1 місце – «Північний Форпост»
- 2 місце – «Спорт Барс»
- 3 місце – «Нескорені вовки»
-
Ветерани (аматори)
- 1 місце – «Козацький дух»
-
Мілітарі (чоловіки)
- 1 місце – «Ідейні кульчики»
- 2 місце – «ДСНС Вогнеборці»
- 3 місце – «ДСНС Полтава»
-
Мілітарі (змішані)
- 1 місце — «Вогники Київщини»
- 1 місце – «Північний Форпост»
- 2 місце – «Спорт Барс»
- 3 місце – «Нескорені вовки»
- 1 місце – «Козацький дух»
- 1 місце – «Ідейні кульчики»
- 2 місце – «ДСНС Вогнеборці»
- 3 місце – «ДСНС Полтава»
- 1 місце — «Вогники Київщини»
Інвастронг (стронгмен-естафета)
-
Ветерани (чоловіки)
- 1 місце – «Корд»
- 2 місце – «Північний Форпост»
- 3 місце – «ТАКМЕД Південь»
-
Мілітарі (чоловіки)
- 1 місце – «Козацька Рада +»
- 2 місце – «Фенікс +»
- 3 місце – «ДСНС Вогнеборці +»
- 1 місце – «Корд»
- 2 місце – «Північний Форпост»
- 3 місце – «ТАКМЕД Південь»
- 1 місце – «Козацька Рада +»
- 2 місце – «Фенікс +»
- 3 місце – «ДСНС Вогнеборці +»
Змагання мали і благодійну мету – під час події збирали кошти на безпілотний авіаційний комплекс Lucky Strike для 136-го окремого батальйону ТРО.
Усі учасники отримали пам’ятні подарунки, а переможці – медалі й почесні відзнаки. Після змагань спортсменів безкоштовно, а гостей за донат, частували кулішем від кухаря-ветерана Юрія Грицая :
– Куліш варив справжній – козацький. Рецепт на 90% відповідає тому, що описується в "Енеїді" Івана Котляревського – зі шкварками, м'ясом і селерою .
Ветеран Юрій Грицай на "Звитязі Нескорених" готував козацьький куліш

Новини рубріки

Дівчата-підлітки побилися в електричці на Київщині: що каже поліція (відео)
19 травня 2025 р. 21:19
Під Києвом дівчата побилися у електричці — поліція отримала відео
19 травня 2025 р. 20:57