вологість:
тиск:
вітер:
Мігрень: що це таке, які основні симптоми та методи лікування
Розповідаємо, що таке мігрень, хто більш схильний до розладу, які основні симптоми та методи лікування.
Що таке мігрень і скільки можуть тривати головні болі
Мігрень — хронічний неврологічний розлад, що характеризується періодичним головним болем. Напади болю можуть тривати від кількох годин і до трьох днів.
Симптоми та види мігрені
Основним симптомом мігрені є однобічний (вражає одну сторону голови — ліву чи праву) пульсуючий головний біль. Він може посилюватися від додаткового фізичного навантаження. Іноді біль може поширюватися на обидві частини голови, або ж змінювати сторони від нападу до нападу.
Крім того, часто мігрень супроводжується нудотою, блюванням, підвищеною чутливістю до світла та звуків.
Мігрень може бути з аурою — перед нападом головного болю людина відчуває різноманітні зорові та сенсорні порушення — сліпі плями, оніміння, порушення мови чи моторики. Водночас найпоширенішим видом є мігрень без аури.
Які причини мігрені
Серед головних причин недуги є генетична схильність, порушення в роботі організму (зокрема, проблеми з судинами), а також зовнішні фактори.
Основними тригерами є:
- стрес;
- хронічна перевтома;
- порушення сну (недосип чи навпаки);
- зневоднення, голод;
- гормональні зміни в організмі.
Також впливають вживання алкоголю, кави (кофеїн), реакція на сильні запахи, світлові та звукові подразники. Іноді до причин головного болю додають різкі зміни погоди.
Які люди більш схильні до мігрені
Найчастіше від мігрені страждають жінки — вдвічі-тричі більше, за чоловіків. Все через гормональні зміни. Водночас до початку статевого дозрівання мігрень частіше вражає хлопчиків.
Найбільш схильними до мігреней є люди з генетичною схильністю, люди з депресивними розладами, тривожністю або хронічним стресом, а також ті, хто має ненормований режим дня — з нерегулярним сном і харчуванням.
У всьому світі від мігреней страждають близько 10-12% людей.
Методи лікування і психосоматика мігрені
Лікування мігрені може бути симптоматичним — прийом анальгетиків (ібупрофен, ацетамінофен), препаратів проти нудоти і блювання, а також створення простору без тригерів — тиха і темна кімната, комфортна температура.
Якщо симптоматичне лікування не є таким ефективним, при частих нападах мігрені рекомендують конкретні медичні препарати — бета-блокатори, антидепресанти, протисудомні. Також варто уникати першопричин, що провокують біль — нормалізація режиму сну, харчування, медитації (аби знизити стрес, тривожність) та психотерапія.
Психосоматика мігрені пропонує підхід, який вивчає зв’язок психологічних станів людини та виникнення нападів. Тривожність, стрес, інші психологічні розлади можуть впливати на виникнення мігрені та загострення симптомів. За психологічною допомогою та ефективним лікуванням можна звернутися до центру інноваційної психології та ментального відновлення "Експіо" .
У закладі пропонують різноманітні методики, зокрема немедикаментозне лікування мігрені — транскраніальна електростимуляція мозку (ТЕС), що використовують для усунення головного болю різного походження. Також інфузії кетаміну, що здатні швидко гальмувати та запобігати нападам мігрені.
Якщо вас цікавить,
як побороти емоційне вигорання під час війни
, читайте наш матеріал.

Новини рубріки

У столиці до 19 червня обмежать рух транспорту вулицею Богатирською: деталі
21 травня 2025 р. 17:36