вологість:
тиск:
вітер:
"Громадянко Галина, покиньте засідання!": чому в Переяславській міськраді зірвалася робота сесії
Пленарне засідання чергової 99 сесії Переяславської міськради 22 травня розпочалося згідно з оновленим порядком Регламенту – о 9:00. депутати встигли попрацювати хвилин п'ятнадцять, проголосували за кілька рішень, а потім міський голова Вячеслав Саулко заявив, що зупиняє роботу сесії на пів години. Втім засідання цього дня так і не продовжили. У чому виникла проблема, розповідає Переяслав .City.
Чому не відбулася сесія
Після традиційного початку засідання депутати затвердили порядок денний. З 22 основних питань, які попередньо були оприлюднені на сайті ради, голова запропонував зняти з розгляду внесення змін до програми благоустрою громади.
Проєктів рішень цієї сесії на офіційному сайті міськради так і не оприлюднили, та зі слів депутатів , у цьому разі мали би заслухати питання щодо виготовлення проектно-кошторисної документації для реконструкції перехрестя вулиць Покровська, Б. Хмельницького та М. Грушевського. Водночас на профільних комісіях це питання також не голосували.
Натомість міський голова запропонував дев’ять додаткових питань порядку денного, які озвучив, і депутати їх погодили. Водночас Вячеслав Саулко зауважив, що в залі присутня переяславка знана активістка Галина Дудар , яка не зареєструвалася офіційно, як передбачено регламентом ради. Втім сесія продовжилася і депутати навіть ухвалили кілька рішень.
Переяславка Галина Дудар знімає відео під час пленарного засідання 99 сесії Переяславської міськради 22 травня 2025 р.
Переломний момент настав після голосування за передачу субвенції на потреби СБУ для придбання спецавтомобіля. Доповідачка Тетяна Кондратенко, заступниця міського голови-керуюча справами виконкому, зауважила, що деталі озвучували на засіданнях профільних комісій і на кожній це питання підтримали.
– А військові вас три роки просять!.. А тоді будете поминати їх… – викрикувала з місця Галина Дудар.
– Я роблю вам перше зауваження, громадянко Галина! Розглядається питання важливості безпеки України, – відповів голова.
Після цього Вячеслав Саулко оголосив, що за регулярне порушення дисципліни в сесійній залі і через це неможливість проведення роботи сесії ставить на голосування питання, щоб «надати можливість Галині Михайлівні «почесній жительці нашої сесійної зали» покинути засідання» . 17 депутатів із 18 присутніх пропозицію підтримали.
Голова попросив Галину Дудар покинути залу і не перешкоджати депутатам працювати на пленарному засіданні. Але вона залишилася на місці, зауважила, що нікому не перешкоджає, а висловлює свою думку, оскільки їй не надають слова.
Подібна перепалка та процедура з голосуванням щодо вимоги до Галини Дудар покинути сесійне засідання відбувалася вже неодноразово, ледве не на кожній сесії. Та цього разу голова вирішив діяти радикально:
– За регулярну неможливість проведення пленарних засідань, постійне перешкоджання, проведення колаборантської роботи, висвітлення у засобах публічної інформації – брехливої і неправдивої (Галина Дудар багато знімає відео під час засідання, записує свої звернення з інших місць у місті та викладає це у фейсбук – авт. ) за рішенням сесії Галина Михайлівна має покинути сесійну залу. Якщо вона цього не робить, то я не маю можливості і повноважень у зв’язку з цим проводити далі пленарне засідання, – виголосив Вячеслав Саулко.
Затим голова міськради зупинив засідання, оголосив перерву на пів години і сам вийшов із сесійної зали. Потім стало відомо, що цього дня засідання не продовжать.
Хто така Галина Дудар?
Переяславка Галина Дудар позиціонує себе як представниця міської громади, є головою ГО "Громадська рада Переяслава". З 2023 року, після акції "Гроші на ЗСУ", почала регулярно відвідувати сесії, а також засідання виконкому та інші зібрання в міськраді.
Її претензії до міської влади і персонально до мера зводяться до вимоги прозорої звітності за використання бюдетних коштів та більшої допомоги на ЗСУ. Але робить це з порушенням Регламенту ради: викрикує репліки з місця, часто перебиває голову та доповідачів та коментує те, що відбувається в залі. Зняті відео з сесії публікує у фейсбуці.
Майже щоразу міський голова ставив на голосування свою пропозицію, щоб активістка покинула засідання через "порушення дисципліни у сесійній залі". І якщо на перших порах депутати цього не підтримували, то згодом голосували "за" процедурною більшістю.
Але Галина Дудар рішення не сприймала і залишалася в залі. Щоразу на сесії присутні працівники поліції, та вони не втручалися в ситуацію. Міський голова повідомляв, що з приводу такого чергового інциденту подав заяву до поліції. І так відбувалося до минулого засідання.
Галина Дудар ( на передньому плані) приходить на всі засідання сесії Переяславської міськради. Березень 2025 р.
За що встигли проголосувати
На початку засідання сесії 22 травня депутати все ж встигли проголосувати за кілька рішень.
Підтримали одноголосно оновлення персонального складу виконавчого комітету Переяславської міськради. До нього ввійшла Шульга Валентина Миколаївна , юристка управління соціального захисту населення Переяславської міськради.
– Для подальшого представництва інтересів виконкому в судах, – так прокоментувала необхідність цих оновлень Тетяна Кондратенко.
Також депутати внесли зміни до програми з забезпечення охорони публічного порядку та підтримали передачу у вигляді субвенції 600 тис грн з місцевого бюджету до державного на потреби відділу поліції №1 в Переяславі. Кошти мають спрямувати на ремонт протирадіаційного укриття (400 тис. грн) та на пальне (200 тис. грн).
Затвердили Програму забезпечення держбезпеки та матеріально-технічного забезпечення СБУ на 2025 рік з передачею 800 тис. грн субвенції на придбання криміналістичної лабораторії на базі спеціалізованого автомобіля.
Розгляд інших питань порядку денного відклали до другого пленарного засідання з наступного тижня.
Допис мера у фейсбуці
"Ганьба і саботаж!" – так починається допис міського голови Переяслава Вячеслава Саулка, який він опублікував на своїй сторінці у соцмережі через кілька годин після інциденту.
"Сьогодні мала відбутися 99-та сесія міської ради. На порядку денному – критично важливі для громади рішення. Але, на жаль, через одну усім відому особу її було зірвано.
Галина Дудар, яка вже давно перетворила міську раду на арену особистих шоу, за які отримує оплату, вчергове зірвала засідання. Через її провокації, образи присутніх, викрики, довелося оголосити перерву. Це не політика – це вульгарне знущання з усієї громади.
Депутати та запрошені на сесію люди, які прийшли працювати, а не бути статистами в дешевій виставі, відмовилися брати участь у цьому балагані. Обранці громади одноголосно проголосували за те, щоб Галина Дудар покинула залу.
Через зрив засідання: люди, які постраждали вчора від падіння уламків БпЛА, не отримають вчасно компенсацію, ДФТГ – необхідної допомоги та ще десятки рішень, які мали покращити життя громади, залишились на паузі.
Це свідомий саботаж діяльності органів місцевого самоврядування! Політична заробітчанка, яка живе на хайпі, вирішила, що амбіції її роботодавців важливіші за безпеку і добробут людей.
Я офіційно звертаюся до правоохоронних органів – дії цієї особи повинні отримати правову оцінку. Громада не може бути заручником чиїхось особистих шоу!
Дякую всім, хто тримається, підтримує і допомагає. Ми – разом. І жоден крик чи шабаш не зламає здоровий глузд і нашу єдність!" – такий текст опублікував голова у фейсбуці.
Заборона на зйомку в міськраді і загалом громаді
Наступного дня, 23 травня, міський голова видав розпорядження " Про заходи попередження витоку інформації, розголошення якої може призвести до обізнаності противника про рівень безпеки та захисту об'єктів критичної інфраструктури Переяславської міської територіальної громади".
Згідно з ним, заборонено в межах Переяславської громади на період дії правового режиму воєнного стану проведення відео та фото зйомки, а також їх оприлюднення у соціальних мережах та засобах масової інформації, чи інший спосіб, окремих об'єктів критичної інфраструктури, згідно додатку до цього розпорядження.
Окрім очевидних об'єктів, військового та оборонного значення, а також критичної інфрастурктури у переліку майже всі об'єкти: від доріг загального користування до об'єктів виробництва.
Проведення фото та відеозйомки сесійних засідань довзолено лише акредитованим медіа " за попередньою узгодженістю про об'єм та формат зйомки та оприлюднення об'єкта".
Розпорядження є обовязковим для виконання всіх громадян на території громади.

Новини рубріки

Доля київських каштанів: чи загрожує зникнення легендарному символу міста — фото
24 травня 2025 р. 18:21

Під час обстрілу Києва чоловік намагався скоїти самогубство в укритті: що відомо
24 травня 2025 р. 18:17

Після 582 днів у полоні: додому повернувся розвідник з Гостомельської громади Микола Знайда
24 травня 2025 р. 18:10