вологість:
тиск:
вітер:
У Білій Церкві можуть змінитися перевізники: місто готується оголосити нові конкурси на обслуговування маршрутів Значна частина теперішніх перевізників не виконує навіть основних умов, передбачених договором
У Білій Церкві можуть змінитися перевізники, які щодня перевозять містян на роботу, навчання чи у справах. Чинні договори з приватними і комунальними перевізниками добігають кінця, тож місто готується оголосити нові конкурси на обслуговування маршрутів
Про це повідомляє інформаційний портал " Моя Київщина " із покликанням на " Еспресо: Біла Церква " та заступника міського голови Олександра Поляруша.
Хто возить містян зараз?
Упродовж останніх років виконком Білоцерківської міської ради уклав Договори з такими перевізниками:
- КП БМР "Тролейбусне управління" — маршрут №8А;
- ТОВ "Білоцерківський автобусний парк" — маршрути №3, 6А, 11, 13, 19, 19А, 19Г, 19П, 23, 24, 25, 27;
- ТОВ "ТРАНССІТІ" — маршрути №7, 14, 16, 17, 21, 22, 20, 28;
- ТОВ "ЕПІТРАНС" — маршрут №4;
- МПП "Діліжанс" — маршрути №2 та №5.
Що зобов’язані робити перевізники за договором?
Кожен перевізник, відповідно до умов договору, повинен дотримуватися низки вимог. Насамперед — мати всі необхідні документи та ліцензію на право здійснювати пасажирські перевезення. Робота транспорту має відбуватись строго за затвердженою схемою та графіком руху. Автобуси повинні виходити на маршрути регулярно, без пропусків, а кожен пасажир має отримати квиток.
Окремо підкреслюється важливість дотримання законодавства щодо перевезення пільгових категорій населення, наявність чинного страхування, а також впровадження передбаченої системи оплати проїзду. У салонах має бути встановлено електронне табло та звукове оголошення зупинок, щоб навіть ті, хто вперше у місті або має порушення зору, могли комфортно орієнтуватися.
Вимоги стосуються і самих автобусів — вони повинні бути просторими, з не менш ніж 22 сидіннями та двома дверима. Також важливим є температурний режим: улітку в салоні не має бути спекотніше ніж +22°C, а взимку — не холодніше ніж +15°C. Також у транспорті не має бути зайвого шуму, музики, плакатів чи інших візуальних елементів, які створюють відчуття безладу. І, звісно, водії зобов’язані поважати пасажирів, бути ввічливими й не дозволяти собі грубощів.
Це — лише частина вимог, які покладаються на перевізника. Повний перелік значно ширший і спрямований на те, щоб забезпечити комфорт, безпеку та гідне обслуговування для всіх пасажирів.
Яка ситуація із дотриманням зобов'язань договору на практиці?
Втім, як засвідчує досвід самих білоцерківців та гостей міста, реальність громадських перевезень часто далека від прописаних вимог. Значна частина перевізників не виконує навіть основних умов, передбачених договором.
До прикладу, електронні табло та звукові оголошення зупинок — обов’язкова умова для зручності пасажирів — наразі встановлені лише у маршрутці №22 та в кількох нових автобусах, що обслуговують маршрути №7, №14 та №19.
Ще одна проблема — температура в салоні. Взимку, як правило, в транспорті тепло. А от влітку температура часто значно перевищує дозволені 22°C, і кондиціонери, які мали б підтримувати комфорт, у більшості маршруток просто не вмикаються.
Також не всі автобуси відповідають вимогам щодо конструкції: двоє дверей і щонайменше 22 сидіння. У місті досі курсують невеликі транспортні засоби, зокрема на маршруті №2. За словами пасажирів, у деяких з них навіть не працюють належним чином задні двері.
Щодо загального вигляду салону — й тут не все відповідає нормам. Музика, м’які іграшки, декоративні елементи поруч з водієм — усе це створює враження візуального й шумового безладу, попри те, що подібне прямо заборонено договором.
Крім того, деякі водії дозволяють собі грубе ставлення до пасажирів та не видають квитки за проїзд, що також є порушенням установлених правил.
Що фіксує виконком?
У відповідь на інформаційний запит наших журналістів у виконкомі підтвердили низку ключових порушень, зокрема:
- невиконання додаткових зобов'язань, взятих на себе під час конкурсу;
- відсутність звукового інформування в більшості автобусів;
- використання транспорту, не зазначеного у договорі;
- відсутність уніфікованої форми у водіїв.
Також у документі зазначені скарги містян. Найбільше нарікань на роботу МПП "Діліжанс" та ТОВ "ТРАНССІТІ". Люди звертали увагу на:
- порушення графіка руху;
- ігнорування зупинок, передбачених паспортом маршруту;
- проблеми з перевезенням пільгових категорій;
- технічний стан автобусів.
До цього додаються скарги на якість обслуговування, роботу GPS, відсутність оголошень про зупинки — як візуальних, так і звукових. Усе це задокументовано у звіті відділу транспорту та зв’язку за 2024 рік та I квартал 2025 року.
Автоматичне продовження — можливо, але не для всіх
Питання продовження чинних договорів із перевізниками, які вже працюють у місті, залишається відкритим. Як пояснив Олександр Поляруш у відповіді на наш інформаційний запит, автоматичне продовження можливе лише за певних умов. Зокрема, якщо перевізник належно виконує свої зобов’язання, подає відповідний пакет документів і відповідає всім вимогам законодавства.
— зазначив посадовець.
Водночас станом на зараз жодного рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради про оголошення нового конкурсу ще не ухвалено. Варто також пам’ятати, що у разі невиконання або ж неналежного виконання зобов’язань за договором, сторони несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства України та умов самого договору.
Нагадаємо, у Бучі запроваджено оновлений порядок оформлення пільгових транспортних карток для безкоштовного проїзду в автобусах КП "БТС" . Відтепер для зручності та обліку пільгових поїздок необхідно оформити пільгову транспортну картку.

Новини рубріки

У Бородянці стартувала реконструкція вулично-дорожньої мережі
01 липня 2025 р. 16:10

Farmak відкрив фотовиставку "Фармакоестетика" до 100-річчя компанії
01 липня 2025 р. 16:10