Психосоматика мігрені: як стрес впиває на загострення симптомів та як боротися з розладом

01 липня 2025 р. 16:37

01 липня 2025 р. 16:37


Мігрень — це неврологічний розлад, основним симптомом якого є періодичний головний біль, що пульсує. За підрахунками вчених, від недугу страждає близько мільярда людей по всьому світу.

Розповідаємо, як тривожність і стрес впливають на загострення симптомів мігрені, та як допомогти собі при виникненні розладу.

Симптоми мігрені, які люди більше схильні до розладу

Основним симптомом мігрені є періодичний пульсуючий головний біль, водночас дошкуляти також можуть нудота, запаморочення, можлива підвищена чутливість до звуків і світла.

Мігрень проявляється переважно у людей з генетичною схильністю, депресивними розладами, тривожністю або хронічним стресом. Також на загострення симптомів впливають ненормований режим дня та шкідливі звички.

Психосоматичні причини мігрені

Викликати розлад можуть деякі психологічні фактори, зокрема сильні емоції, стани та реакції, які провокують посилення головного болю та супутніх симптомів. Так, постійна емоційна напруга або ж тривале стримування в собі негативних емоцій (гніву чи роздратування) перевантажують нервову систему людини.

Як допомогти собі при мігрені

З мігренню можна боротися симптоматичним лікуванням (анальгетики, препарати проти нудоти тощо), конкретними медичними препаратами (бета-блокатори, антидепресанти, протисудомні) та усуваючи першопричини — нормалізація режиму дня, харчування та відмова від шкідливих звичок.

Крім того, у лікуванні мігрені допоможуть медитації та психотерапія — аби знизити стрес і тривожність, а також навчитися усвідомлено позбуватися негативних емоцій, які є всередині.

За психологічною допомогою та ефективним лікуванням слід звертатися до спеціалістів. У центрі інноваційної психології та ментального відновлення "Експіо" пропонують різноманітні методики лікування мігрені, зокрема немедикаментозне лікування.

Також можна записатися на консультацію до психолога , що допоможе розробити нові схеми поведінки, аби надалі не виникало пригнічення негативних емоцій, які можуть провокувати мігрень.

Більше про причини виникнення та дієві методики лікування мігрені читайте у нашому матеріалі .

Психосоматика мігрені: як стрес впиває на загострення симптомів та як боротися з розладом

Джерело: nashkiev.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua