вологість:
тиск:
вітер:
Мінімалка в липні — якою буде сума та скільки податків утримують
Розмір мінімальної заробітної плати виконує не лише соціальну функцію, а й відображає загальний стан економіки держави. Він впливає на доходи працівників, формування державного бюджету та рівень купівельної спроможності населення.
Про те, якою буде мінімалка в Україні та скільки отримають на руки працівники у липні 2025 року, розповідає редакція сайту Новини.LIVE.
Які суми отримають працівники з мінімальною зарплатою
Мінімальна заробітна плата — це найменший гарантований рівень оплати праці, встановлений державою. Її розмір не залежить від форми власності роботодавця чи виду підприємства та визначається згідно із законами України, зокрема статтями 9 і 10 Закону "Про оплату праці" .
Встановлено, що цей показник не може бути нижчим за прожитковий мінімум для працездатного населення. У 2024 році мінімалка змінювалась двічі, але у 2025 від підвищення вирішили відмовитись. Наразі вона становить 8 000 грн . Проте фактично працівники отримують менше, оскільки із заробітної плати стягуються податки:
- 5% — військовий збір;
- 18% — податок на доходи фізичних осіб (ПДФО).
У підсумку з 8 000 грн у вигляді податків відраховується 1 840 грн, а "на руки" працівник отримує близько 6 160 грн .
Чи зміниться мінімалка в найближчому майбутньому
За останнє десятиліття мінімальна заробітна плата в Україні збільшилася у понад шість разів. Її поступове зростання має на меті не лише підтримку купівельної здатності населення, але й стабілізацію бюджетних надходжень через податки.
Попри це, у 2025 році уряд не планує підвищення мінімалки — її залишать на рівні 8 000 грн. Міністерство фінансів прогнозує поступове підвищення мінімальної зарплати лише з наступного року. Також згідно із бюджетною декларацією мінімалка зростатиме:
- з січня 2026 рік — 8 688 грн;
- з січня 2027 рік — 9 374 грн;
- з січня 2028 рік — 10 059 грн.
Раніше ми писали, що близько 80% українців, які шукають роботу, зазначають, що погодилися б на зарплату , яка не перевищує 20 тисяч гривень. Водночас майже половина з них бажають працювати за таку суму неповний робочий день.
Також ми розповідали, що Польща й надалі залишається однією з найпривабливіших країн для українців, які були змушені залишити батьківщину через війну. Там багато наших співгромадян знайшли можливість жити та заробляти.
Новини рубріки

Партнерку служби таксі у Києві судитимуть за ухилення від сплати майже 30 млн грн податків
03 липня 2025 р. 10:53

Яка ситуація на Запорізькій лінії фронту станом на 3 липня
03 липня 2025 р. 10:46