вологість:
тиск:
вітер:
"Легкий заробіток в ТікТоку або YouTube": як працює шахрайська схема з фейковими завданнями
Як працює популярна шахрайська схема, в якій вам спершу платять за прості онлайн-завдання, а згодом вмовляють внести “депозит” для нібито ще більшого заробітку. Переяслав .City пояснює, чому це пастка, як вас можуть використати як “грошового мула” і чим усе може закінчитися з покликанням на "По той бік новин".
Суть махінації
Усе починається з того, що шахраї навмисне витрачають невелику суму, щоби завоювати довіру жертви. На перших етапах «заробіток» здається реальним — завдання виконуються без передоплати. Але згодом для продовження роботи людині пропонують внести депозит.
На вигляд усе виглядає доволі законно. Є нібито фірма, яка займається просуванням акаунтів у соціальних мережах, мобільних ігор, YouTube-каналів тощо. Просування відбувається так: шукають людей, які погоджуються за мізерну плату лайкати, переглядати відео, встановлювати додатки, коментувати.
Клієнт фірми платить, наприклад, 5 доларів за 100 лайків. За ці гроші "маркетологи" залучають виконавців, які погоджуються виконувати роботу буквально за 1 цент. Отже, на 100 лайків витрачається долар, решта — прибуток фірми. Власник сторінки бачить результат і вважає, що послуга виконана якісно.
Хто працює на "лайки"
Такі "виконавці" за повний день можуть заробити 2–3 долари, засмічуючи телефон додатками, переглядаючи сумнівний контент, поширюючи випадкові публікації у своїх профілях. Це виснажує, а користь — сумнівна.
Скрін повідомлення із гугл-пошуку
Як починається шахрайство з депозитами
Іноді шахраї платять за завдання на початку. Це — лише пастка. Потім вони пропонують продовжити заробіток, але вже з передоплатою або депозитом. Мовляв, гроші потрібні для роботи на криптобіржі, а прибуток ви зможете забрати разом із вкладеними коштами.
Щоб усе виглядало переконливо, створюють фейкові криптобіржі чи сайти компаній, де жертва бачить "баланс", "бонуси", "дохід". Але щоб вивести ці гроші — просять зробити новий внесок. І так — по колу, поки жертву не обіб'ють до нитки.
Що таке дроп і як працюють "грошові мули"
На перший погляд може здаватися, що шахраї самі платять за завдання. Але часто вони знаходять інших людей — "дропів", які переказують кошти з власних карток. Це — так звані "грошові мули", чиї банківські рахунки використовують для переведення в готівку грошей, отриманих незаконним шляхом.
Кошти жертв потрапляють на картки дропів, які далі передають їх новим учасникам — тим, хто ще не вніс депозит. Інша частина грошей йде на рахунки шахраїв або в криптовалюту. Коли банк блокує картку після скарг — дропа просто викидають з обігу.
Скрін повідомлення із гугл-пошуку
Чим це небезпечно
Людина не тільки втрачає гроші й час — її можуть зробити співучасником злочину. Якщо погодитися бути "дропом", тобто дозволити використовувати свою банківську картку, то в разі викриття саме цю людину вважатимуть винною. А справжні організатори залишаться в тіні.
Наскільки це поширено
Такі шахрайські схеми відомі ще з 2009 року. Їх використовують не лише окремі аферисти, а й так звані "маркетингові агенції", для яких це стає основним джерелом прибутку.
Як убезпечитися
Пам’ятайте: легких грошей не буває. Якщо вам обіцяють високі доходи за прості дії — це, найімовірніше, шахрайство. Особливо, якщо вимагають передоплату, вносять депозит або пропонують передати свою картку.
Скрін повідомлення із гугл-пошуку

Новини рубріки

Київщина підписала важливі меморандуми на конференції URC2025 у Римі
10 липня 2025 р. 22:26
Нічний обстріл Києва — Ткаченко назвав нову кількість поранених
10 липня 2025 р. 21:58