вологість:
тиск:
вітер:
Компанія з кримінальним шлейфом ремонтує київську гімназію за 10 мільйонів – без конкуренції й з націнкою до 187%
Капітальний ремонт звичайного укриття у київській гімназії – на перший погляд, типовий бюджетний проєкт. Але варто заглянути глибше – і «звичайність» розсипається. 10 мільйонів гривень за найпростіше укриття, матеріали з націнкою до 187%, максимальна цінова пропозиція без жодної конкуренції, а також підрядник, який фігурує у розслідуванні про розкрадання бюджетних коштів на капремонтах медзакладів, інтернатів і шкіл – саме таких, як гімназія на Печерську. Детальніше – у нашій щотижневій рубриці «Вражаюча закупівля».
Під виглядом ремонту укриття – мільйони націнки й знайомі фірми зі слідством за плечима
Управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної в місті Києві державної адміністрації опублікувало в електронній системі публічних закупівель Prozorro тендер на завершальні будівельні роботи з капітального ремонту найпростішого укриття Гімназії №134 у Печерському районі столиці. Заплатити за роботи планували 10 766 577 гривень за кошти місцевого бюджету.
Згідно з технічним завданням, укриття у гімназії вирішили довести до стану зразкового: з новими стінами, стелями, підлогами, дверима, електрикою, вентиляцією, водопостачанням і навіть плитою під дизель-генератор. На стелі – шари гіпсу, тиньк, фарба, перфоровані кутики. Стіни – з гідроізоляцією, тинькування по сітці, стартовим і фінішним оздобленням. Навіть укоси – зі своїм окремим планом. Все з міліметровою точністю.
Окремий блок – двері. Старі знімають, прорізи підсилюють металевим каркасом, ставлять нові – металопластикові, фарбують. Є навіть деталі про перегородки та закладення прорізів. Укриття отримає нову електрику – розетки, світильники, лотки, кабелі. Передбачено й вентиляцію, водопровід, каналізацію, опалення, умивальники, змішувачі, унітази. Усе – з монтажем, демонтажем, ізоляцією і прокладанням труб із точними діаметрами. Усі роботи планують завершити до 25 грудня 2025 року.
Інформація про моніторинг
25 червня Держаудитслужба офіційно оголосила про початок моніторингу закупівлі. Підстава – виявлені ознаки порушень законодавства у сфері публічних закупівель, зафіксовані в системі Prozorro. Моніторинг стосується етапу розкриття, розгляду та оцінки тендерних пропозицій.
А вже 30 червня аудиторська служба надіслала офіційний запит до замовника з проханням надати пояснення щодо: публікації обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміщення інформації про бюджетне призначення та очікувану вартість на власному вебсайті замовника.
Якщо така інформація дійсно була оприлюднена, аудиторів просять надати посилання на відповідну сторінку. Документи мають бути надані через електронну систему закупівель у триденний строк. Станом на зараз відповідь на запит не надана. Моніторинг триває.
Переможець тендеру
Перемогу у тендері без конкуренції здобув ТОВ «Ремконт» з максимальною ціновою пропозицією 10 534 318,81 гривень. ТОВ «Ремконт» – будівельна компанія з київською пропискою, яка працює на ринку з 2001 року і активно освоює бюджетні мільйони у сфері публічних закупівель. Засновником і одноосібним власником компанії є Вадим Іванович Столярчук, а директором значиться Роман Васильович Шаравара. При цьому статутний капітал підприємства – скромні 11 800 гривень, що разюче контрастує з масштабами участі у державних тендерах.
Основним видом діяльності ТОВ «Ремконт» є будівництво житлових і нежитлових будівель. За останні роки компанія демонструвала помітну активність у системі Prozorro: взяла участь у 635 тендерах, виграла у 454 з них і підписала понад 400 договорів на загальну суму понад 313 мільйони гривень. Учасником закупівель компанія виступала по всій Україні, але особливо активно – в Києві та Київській області. Серед найбільших замовників – управління освіти в різних районах столиці, місцеві ради, комунальні підприємства.
За зовнішньою стабільністю стоїть дещо інша картина в юридичному полі. Проти компанії відкрито щонайменше кілька кримінальних проваджень. Зокрема ТОВ «Ремконт» опинилося в центрі масштабної кримінальної справи про розкрадання бюджетних коштів , що розслідується в Києві. За версією слідства, схема діяла під прикриттям капітальних ремонтів – у школах, інтернатах, медичних закладах. Формально все виглядало як звичайні тендери, підряди, виконання робіт. Але за документами – одна картина, а за фактами – завищені кошториси, підставні постачальники, «накручені» ціни та фірми-прокладки.
Серед фігурантів справи – посадовці районних управлінь освіти та охорони здоров’я, комунальних підприємств, а також кілька приватних компаній. У тому числі – ТОВ «Ремконт». За даними оперативників, представники компанії діяли за змовою з чиновниками та іншими підрядниками, брали участь у розподілі підрядів і можливо – виведенні бюджетних коштів через фіктивні роботи й підконтрольні фірми.
Справу розслідує СБУ та поліція, проведено низку обшуків, вилучено документи та техніку. Правоохоронці вивчають ланцюги компаній, через які могли прокачувати гроші з бюджету в готівку. І хоча «Ремконт» – не головний організатор схеми, його роль, як виконавця чи «технічного» партнера, є частиною загального механізму, що підозрюється в масштабних зловживаннях під час війни.
Цінова пропозиція
Бетон марки B15 (М200) у магазині «RGM group» продається по 3666 грн за кубічний метр (тут і далі ціни з ПДВ). Але у тендерній документації вартість тієї ж бетонної суміші злетіла до 4341,44 грн/куб.м. Закупити планують 39,12911 кубометрів – це 169 876,68 грн за весь обсяг. За ринковою ціною така ж кількість бетону обійшлася б у 143 368,33 грн. Тобто різниця – 26 508,35 грн. Націнка – близько 18,5% на кожен куб. метр.
Радіатор у магазині «АРС-КЕРАМІКА» коштує 2 999 грн за штуку. У тендерній документації його вартість становить 5 538,95 грн за одиницю. Закупити планують 14 штук – загальна сума 77 545,30 грн. За ринковими цінами така партія обійшлася б у 41 986 грн. Різниця – 35 559,30 грн. Націнка – понад 84% на кожен радіатор.
Цегла М-100 рядова повнотіла у магазині «КУБ» коштує 8,93 грн за штуку, тобто 8 930 грн за 1000 штук. У тендерній документації вартість тієї ж цегли становить 11 973,35 грн за тисячу. Закупити планують 4,688 тисячі штук – це 56 131,06 грн за весь обсяг. За ринковою ціною така кількість обійшлася б у 41 871,84 грн. Різниця – 14 259,22 грн. Націнка – близько 34% на кожну тисячу штук.
Фарба фасадна Ceresit CT-44 у магазині «КУБ» коштує 2115 грн за відро вагою 14 кг, тобто приблизно 151,07 грн за 1 кг. У тендерній документації вартість тієї ж фарби становить 257,66 грн за 1 кг. Закупити планують 1047,279 кг – це 269 841,91 грн за весь обсяг. За ринковою ціною така кількість обійшлася б у 158 260,61 грн. Різниця – 111 581,30 грн. Націнка – майже 71% на кожен кілограм.
Труба сталева водогазопровідна Ду 65 у магазині «КТ-Сталь» коштує 152,46 грн за метр. У тендерній документації за той самий діаметр труби вказано 437,01 грн за метр. Закупити планують 194 метри – це 84 779,94 грн за весь обсяг. За ринковою ціною така кількість обійшлася б у 29 580,84 грн. Різниця – 55 199,10 грн. Націнка – майже 187% на кожен метр труби.
Цей тендер – ще один приклад того, як за формально правильними процедурами можуть ховатися старі схеми. Навіть коли йдеться про укриття для дітей у воєнний час, система примудряється працювати «по-старому»: максимальні ціни, нульова конкуренція, знайомі підрядники з кримінальними історіями. Поки аудитори збирають пояснення, а слідчі – докази, бюджети спокійно течуть у знайомі руки. І якщо вчасно не зупинити – наступне «укриття» знову перетвориться на прикриття.
Фото: Київщина 24/7, Prozorro.

Новини рубріки

На Київщині чоловік приніс бойову гранату рятувальникам прямо в пожежну частину
11 липня 2025 р. 14:45

У Києві представлено нового керівника столичного управління ДСНС
11 липня 2025 р. 14:22