Видатного композитора Ігоря Поклада провели в останню путь на Берковецькому кладовищі

11 липня 2025 р. 19:53

11 липня 2025 р. 19:53


У Києві сьогодні, 11 липня, відбулося прощання з видатним українським композитором Ігорем Покладом. Він пішов із життя 9 липня на 84-му році після тривалої хвороби.

Церемонія відбулася у Києві, після чого маестро поховали на Берковецькому кладовищі. Провести його в останню путь прийшли рідні, друзі, колеги та шанувальники.

Видатного композитора Ігоря Поклада провели в останню путь на Берковецькому кладовищі

Дружина композитора Світлана розповіла, що Ігор Дмитрович відійшов мирно, попри тяжку недугу та обстріли Києва в останні години його життя. За її словами, під час прощання лунали згадки про те, як у перші місяці повномасштабного вторгнення вони змушені були ховатися у підвалі під час окупації — ці події серйозно підірвали його здоров’я.

Під час церемонії біля труни встановили великий портрет композитора в синьому піджаку, блакитній сорочці та жовтій краватці, з орденом Героя України на грудях. Поруч були його бойові та державні нагороди.

На прощанні були присутні телеведуча Світлана Леонтьєва з чоловіком, поет Юрій Рибчинський, журналісти Олексій Суханов і Дмитро Гордон, співаки Алла Кудлай, Вадим Крищенко, Павло Зібров, композитор Олександр Злотник, голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, а також відомі діячі культури й друзі родини.

Видатного композитора Ігоря Поклада провели в останню путь на Берковецькому кладовищі

Став Героєм України завдяки своїй музиці

Ігор Поклад — автор десятків популярних українських пісень, серед яких «Два крила», «Чарівна скрипка», «Кохана», «Дикі гуси», «Тиха вода». Він — лауреат Шевченківської премії, народний артист України, Герой України, а у 2024 році отримав звання «Національна легенда України». За своє життя написав понад 150 пісень та музику до більш ніж 10 фільмів.

Ігоря Дмитровича можна назвати корінним ворзелянином , адже із селищем його доля пов’язана не менш як пів століття. А народився майбутній композитор у місті Фрунзе (тепер Бішкек , Киргизстан ) у родині кадрового військового під час евакуації . Після закінчення Другої світової війни родина повернулася в Україну, в Тернопіль, де Ігор закінчив середню школу та одночасно семирічну музичну школу по класу фортепіано. Опісля став студентом композиторського факультету Київської державної консерваторії , яку закінчив у 1967 році.

Багато пісень він написав у співавторстві з такими відомими поетами, як Борис Олійник та Юрій Рибчинський. Серед найвідоміших пісень композитора: «Ой летіли дикі гуси», «Чарівна скрипка», «Кохана», «Два крила», «Моя Україна» та інші. Пісняр також є автором музичної комедії «Друге весілля в Малинівці», мюзиклу «Конотопська відьма», «Різдвяна ніч» та інших, а також творів до класичних мультиплікаційних стрічок «Як козаки в хокей грали» та «Енеїда».

Композиції Ігоря Поклада виконували Ніна Матвієнко, Дмитро Гнатюк, Назарій Яремчук, Руслана, Тіна Кароль, інші популярні співаки.

У грудні 2021 року він отримав звання Героя України «за визначні особисті заслуги в розвитку національного музичного мистецтва, високу професійну майстерність та багаторічну плідну творчу діяльність».

Евакуація Ігоря Поклада з Ворзеля у 2022 році

Під час російського вторгнення 2022 року композитор із дружиною перебували у Ворзелі. Вони не встигли евакуюватися і спустилися в підвал свого будинку (який пізніше замінували окупанти). Родина спершу припускала, що проведе в підвалі не більше кількох днів. Однак незабаром колони техніки окупантів увійшли в сусідні населені пункти на Київщині, а потім і у Ворзель. 80-літній Герой України провів у холодному підвалі два тижні. Врятував легендарного музиканта, його дружину, тещу та двох собак волонтер Костянтин Кястутисович, який побачив допис із закликом вивезти Ігоря Поклада з окупації на сторінці медійника Дмитра Гордона.

Видатного композитора Ігоря Поклада провели в останню путь на Берковецькому кладовищі

Останні роки життя композитор боровся з важкою хворобою, через яку йому було складно самостійно пересуватися. Навіть під час повітряних тривог спуск до укриття ставав для нього серйозним випробуванням. Проте, як згадують близькі, Ігор Поклад до кінця зберіг ясність думки, почуття гумору і жагу до життя.

Фото: ТСН

Видатного композитора Ігоря Поклада провели в останню путь на Берковецькому кладовищі

Джерело: www.kyivschina24.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua