вологість:
тиск:
вітер:
У Переяславі відкрили виставку художниці Оксани Кириченко, присвячену українським захисникам Присутні підкреслили символізм виставки, назвавши її відображенням української незламності
16 липня у музеї рушника, що в переяславському музеї просто неба, відкрили авторську виставку творчих експонатів художниці Оксани Кириченко "Малюю квіти тобі, Україно"
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Інформатор" .
На відкритті представили понад три десятки робіт Оксани Кириченко, виконаних на папері, гільзах і тубусах. У кожному творі – глибокий символізм: воїни, квіти, птахи. Отець Михайло благословив відкриття та разом із присутніми помолився за Україну, її захисників і перемогу.
Оксана Кириченко розпочала свій шлях із музики як скрипалька, диригентка церковного хору. Живопис опанувала у дорослому віці, вивчаючи техніки матеріали та шукаючи власну "мистецьку мову".
– поділилася Оксана Кириченко.
Вона згадала, як з’явилися тубуси – новий, незвичний формат для художниці. Багато хто остерігався братися за їхній розпис, адже це вимагало інших підходів і технік. А художниця спробувала. Її першими роботами стали портрети видатних українських діячів – вони мали великий попит за кордоном. Згодом Оксана зрозуміла, що особливе натхнення їй приносить зображення квітів.
Художниця розповіла, що для неї найсимволічніша робота – це тубус із воїном Ігорем Воронкою, який загинув на війні. Він був диригентом, скрипалем та співав у церковному хорі. З перших днів повномасштабної війни вступив до лав Збройних Сил, де рік тому загинув.
– такими словами завершила свій виступ Оксана Кириченко, підкреслюючи, що її творчість – це спосіб переосмислення болю та перетворення його на мистецтво.
Голова Бориспільської районної військової адміністрації Руслан Дяченко подякував переяславцям за теплий прийом та відзначив важливість творчості Оксани Кириченко. Додав, що виставка мандруватиме далі – її покажуть у населених пунктах району та області.
Центральним експонатом виставки є твір "Каска. Українська П’єта". Це бойова каска, на якій зображено жінку, що схилилась над загиблим. Цей образ перегукується з біблійною П’єтою – матір’ю, яка тримає на колінах тіло сина. Але тут – це Україна, мати, яка оплакує своїх дітей. Холодний метал, але на ньому ніжність.
Директорка бібліотеки Університету Григорія Сковороди в Переяславі Ольга Шкира підкреслила символізм виставки, назвавши її відображенням української незламності. Зазначила, що роботи Оксани Кириченко – це не просто картини, а прояв глибокого серця і світлої душі, яка щиро вірить у перемогу.

Новини рубріки

Отримали штраф за кордоном: українцям пояснили, як діяти в такому випадку
17 липня 2025 р. 20:39