вологість:
тиск:
вітер:
Від логістики до розмінування земель: на Київщині обговорили стратегічні кроки розвитку аграрного сектору
У Білоцерківському національному аграрному університеті відбулася важлива зустріч у межах регіональної платформи «Діалог влади з бізнесом», присвячена актуальним питанням розвитку сільського господарства Київщини. Про це повідомив очільник Київської обласної військової адміністрації Микола Калашник.
До заходу долучилися представники Міністерства економіки, Міністерства довкілля та сільського господарства, банківських установ, податкових органів, ДСНС, Всеукраїнського конгресу фермерів, місцевого агробізнесу та органів виконавчої влади.
««Діалог влади з бізнесом» — це не просто можливість висловити думки, а насамперед ефективний майданчик для відкритої дискусії та пошуку практичних рішень. Учасники зустрічі детально проаналізували ключові виклики, що постали перед агросектором унаслідок повномасштабного вторгнення: проблеми з логістикою, ускладнений доступ до фінансування, а також питання безпеки, зокрема заміновані сільгоспугіддя», — зазначив Микола Калашник.
Очільник КОВА підкреслив, що особливу увагу було приділено наявним програмам підтримки аграріїв та перспективним ініціативам, які можна реалізувати вже у найближчий період.
У центрі обговорення — механізми державної допомоги, зокрема повна компенсація вартості розмінування сільськогосподарських земель для фермерів. За словами представників влади, все, що потрібно від аграріїв — подати заявку.
Відзначено, що аграрний сектор Київщини залишається базовим елементом продовольчої безпеки регіону, забезпечуючи зайнятість населення та розвиток сільських територій. Попри війну, фермери продовжують працювати і демонструють високу стійкість.
Так, за словами очільника КОВА, за попередніми підсумками жнивної кампанії 2025 року, на третій тиждень липня в області вже зібрано понад 61 тисячу тонн зернових та зернобобових культур з площі понад 16 тисяч гектарів. Середня врожайність становить майже 38 центнерів з гектара, що є позитивним результатом, особливо з огляду на складні умови.
Під час обговорення також йшлося про:
- спрощення процедур для агровиробників;
- впровадження нових фінансових інструментів;
- покращення логістичних рішень;
- залучення інвестицій у сільське господарство;
- підтримку наукових установ і агроосвіти.
«Переконаний, що лише в тісній співпраці між державою, бізнесом, фермерами та науковцями ми зможемо забезпечити стабільний розвиток сільського господарства Київщини, посилити економічну стійкість регіону та зробити ще один крок до перемоги України», — додав Микола Калашник.
Фото: Микола Калашник

Новини рубріки

Київ передав ЗСУ нову партію допомоги: ще понад 1000 дронів вирушили на передову
25 липня 2025 р. 22:23

Громада готується до спротиву: в Ірпені вчать стріляти з гранатометів
25 липня 2025 р. 21:56