вологість:
тиск:
вітер:
На Київщині та в столиці викрили нові «схеми ухилу»: затримали 14 осіб у різних областях України
У межах всеукраїнської спецоперації співробітники Служби безпеки України спільно з Нацполіцією затримали 14 організаторів та виконавців у Києві, Київській області та ще кількох регіонах. Про це повідомили в пресслужбі СБУ.
Так, у Києві викрито чиновницю, яка працювала у структурі Міністерства охорони здоров’я — «Українському науково-практичному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Вона організувала схему “продажу” фіктивних медичних документів для нібито оформлення інвалідності.
За хабарі, до справи залучалися шість лікарів, які створювали легенду про стаціонарне лікування ухилянтів та фабрикували історії хвороби. Жінку затримали під час отримання чергового траншу готівки.
Водночас на Київщині співробітники кіберпідрозділів СБУ виявили цілу мережу інтернет-інформаторів. П’ятеро адміністраторів телеграм-каналів повідомляли геолокацію патрулів ТЦК і правоохоронців. Один з фігурантів — водій таксі — навіть вів TikTok-канал, де публікував маршрути переміщення мобілізаційних груп та закликав до їх уникнення.
Його затримали разом з іншими членами групи.
Та не тільки в Києві та на Київщині викрили організаторів схем ухилення. У Закарпатській області було нейтралізовано схему переправлення ухилянтів до кордону: троє мешканців області — водій хлібовоза, його співмешканка та знайомий — видавали «пасажирів» за експедиторів.
У Полтавській області фігурують двоє співробітників місцевого ТЦК. Вони брали гроші з працівників аграрної компанії за виключення їх із мобілізаційних списків.
На Черкащині СБУ затримала 30-річного адміністратора телеграм-каналу, який зашифрованими формулюваннями повідомляв, де перебувають мобільні групи та як їх оминути.
Усім затриманим оголошено про підозру. Вони відповідатимуть перед законом за статтями Кримінального кодексу України, серед яких:
- перешкоджання законній діяльності ЗСУ в умовах особливого періоду (ст. 114-1);
- організація незаконного перетину державного кордону (ст. 332);одержання неправомірної вигоди (ст. 368);
- зловживання впливом (ст. 369-2).
Максимальне покарання передбачає до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фото: СБУ

Новини рубріки

Розведення риби в глибокому басейні: чи можливо це зробити самостійно?
26 липня 2025 р. 07:22

На Київщині впроваджують нову систему оповіщення про повітряну тривогу: що зміниться
26 липня 2025 р. 06:06

У Києві лунає повітряна тривога — чим ворог атакує столицю
26 липня 2025 р. 02:02