вологість:
тиск:
вітер:
Департамент КМДА із «найвищими корупційними ризиками»: відомство мунбезпеки отримало майже 7 млрд грн з бюджету
У 2024 році на діяльність Департаменту муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації виділено близько 6,9 мільярда гривень із міського бюджету. Попри масштабне фінансування, керівника відомства Романа Ткачука вже п’ять разів офіційно підозрювали у службових правопорушеннях. Про це повідомили журналісти Слідства.Інфо.
Департамент відповідає за реалізацію державної політики у сфері цивільного захисту столиці: організацію оповіщення про небезпеку, аварійно-рятувальні заходи, забезпечення роботи укриттів та проведення закупівель для безпеки міста. Утім, саме ці функції стали джерелом численних зловживань, кажуть розслідувачі.
Останню підозру Ткачук отримав за фактом службової недбалості під час закупівлі дизельних генераторів, у результаті чого бюджет міста втратив понад 4,8 млн грн.
Київський активіст і громадсько-політичний діяч Олег Симороз називає департамент одним із найризикованіших щодо корупції.
«Це станом з 2022 року точно один із, якщо не «най», департамент, у якого є корупційні ризики. Чому? Номенклатура закупівель, мабуть, найширша з усіх, у кого є. Пікапи, генератори, системи оповіщення повітряних тривог, все, що треба в укриття, фортифікаційні споруди, дерево, бетон, робота будівельної техніки і так далі. Десь у тебе кращі виходи, у тебе кращі підчищені документи, кращі підготовлені документи, і важче довести реально корупційний злочин. Десь легше це зробити. Але це точно Департамент з найбільшими корупційними ризиками. Ну, це очевидно. Під час війни найбільші ризики там, де є оборонка», — зазначає Симороз.
До функціоналу департаменту належать і спеціальні програми, зокрема «Захисники Києва», яка спрямована на зміцнення обороноздатності столиці, розвиток ТрО та створення навчальних центрів. Саме в рамках цієї програми, за інформацією Слідства.Інфо, розслідується ще одна кримінальна справа про розтрату коштів.
Судова ухвала прямо вказує на участь працівників КМДА та департаменту в привласненні бюджетних коштів, призначених для оборонних потреб, за попередньою змовою.
«У ході досудового розслідування встановлено, що починаючи з 2022 року по теперішній час, службові особи Київської міської державної адміністрації та Департаменту муніципальної безпеки, за попередньою змовою групою осіб, з метою одержання неправомірної вигоди, використовуючи службове становище, всупереч інтересам служби, здійснюють привласнення бюджетних коштів, призначених для потреб оборони та подолання наслідків збройної агресії», — йдеться в ухвалі суду.
Інші підозри Ткачука стосуються:
- закупівлі мініелектростанцій (шкода — 1,8 млн грн),
- витрати 64 млн грн на передислокацію плавучої насосної станції,
- переплати при встановленні системи оповіщення,
- трагедії з зачиненим укриттям у Деснянському районі, де загинули люди.
Попри судові процеси, обмеження і тимчасове відсторонення, Ткачук продовжує очолювати департамент.
Фото: з відкритих джерел
Автор: Гучне розслідування

Новини рубріки

На Київщині посилюють підтримку ветеранів: понад 151 млн грн на програми у 2025 році
26 липня 2025 р. 11:19

Фундаменти палацу Розумовського у Києві продовжують руйнувати попри приписи Мінкульту
26 липня 2025 р. 10:46