вологість:
тиск:
вітер:
Під час гідробіологічних досліджень біля ЧАЕС знайшли рідкісні види Фауна окремих водойм досить оригінальна і своєрідна
У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику проводять цілеспрямовані гідробіологічні дослідження водних об’єктів та зараз отримані перші результати - є види з Червоної книги
Про це повідомляє інформаційний портал " Моя Київщина " із покликанням на офіційний сайт заповідника.
Йдеться про те, що у 2024 році вчені зосередили увагу на донних безхребетних (зообентосі) та зооперифітонах - організмах, які живуть на підводних рослинах і твердих субстратах.
Заповідник має багату водну мережу - через його територію протікають вісім річок, зокрема Прип’ять, Уж та Ілля, понад 160 км меліоративних каналів і чимало озер різного походження. Дослідження охопили прибережні ділянки озер В’юнове і Плютовище, лісові озера, Оташівську старицю, окремі річки та канали.
У результаті досліджень учені отримали доволі різноманітний список таксонів безхребетних. Частина з них - рідкісні або такі, що мешкають лише у зарослих водною рослинністю мілководдях із повільною течією. Саме тому особливу увагу дослідники приділяють вивченню епіфітону - безхребетних, що живуть на підводних рослинах.
Зокрема, у заростях озера Плютовище виявили личинки бабки Anax imperator Leach - одного з найбільших хижих видів серед бабок. Ці комахи відкладають яйця в листя і стебла водних рослин. Вид занесено до Червоної книги України як "вразливий" і має охоронний статус у Червоному списку Міжнародного союзу охорони природи (МСОП) зі статусом LC (найменша загроза зникнення).
- розповіли дослідники.
Також зафіксовано присутність двостулкового молюска Sphaerium rivicola (Lamark), що згадується у Червоному списку МСОП як "вразливий" (VU). Відомо, що в Україні спостерігається масове зникнення молюсків цієї родини.
Крім того, у річці Уж знайдено представників ще одного важливого таксону - великих двостулкових молюсків родини Unionidae: Anodonta cygnea (L.), Unio tumidus Philipsson та Unio pictorum (L.). Ці молюски відіграють важливу роль у водних екосистемах, проте їхні популяції опинилися під загрозою через забруднення водойм і деградацію природного середовища.
- йдеться у повідомленні.

Новини рубріки

У Кагарлику легковик наїхав на мотоцикл - постраждав водій двоколісного
28 липня 2025 р. 20:36

У Бучі вшанували пам’ять загиблих військових і цивільних, закатованих у полоні
28 липня 2025 р. 20:30