На Київщині розікрали мільйони на ремонті реабілітаційного центру для ветеранів

22 червня 2026 р. 21:57

22 червня 2026 р. 21:57


Пʼятьох чоловіків затримано, повідомляє Офіс генпрокурора.

Упродовж 2024 року організатор схеми спільно з посадовими особами державних та приватних підприємств налагодив механізм привласнення коштів під час виконання будівельних та ремонтних робіт на об’єктах центру, де проходять лікування та реабілітацію ветерани війни.

Йдеться про роботи із встановлення огорожі, капітального ремонту покрівлі лікувального корпусу та модернізації теплових і водопровідних мереж. Для отримання коштів до офіційної документації вносилися недостовірні відомості щодо вартості будівельних матеріалів, обсягів фактично виконаних робіт, використання техніки та кількості працівників. У результаті вартість робіт штучно завищувалася, а надлишково сплачені бюджетні кошти виводилися та легалізовувалися через підконтрольні структури.

Загальна сума збитків, завданих державі, за попередніми даними становить понад 2 млн. грн.

Організатор схеми (директор ДП) фіктивно працевлаштував двох інших підозрюваних для бронювання.

Серед підозрюваних: директор державного підприємства, колишній керівник медичного закладу, керівник приватного товариства, фізична особа-підприємець та колишній посадовець підприємства-підрядника.

Залежно від ролі кожного їм інкримінують заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, службове підроблення, легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом, а організатору схеми також перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

Підписуйтеcь на наш Telegram-канал Lenta.UA - ЄДИНІ незалежні новини про події в Україні та світі

Фото: Офіс генпрокурора.

Євген Медведєв

На Київщині розікрали мільйони на ремонті реабілітаційного центру для ветеранів

Джерело: lenta.ua (Київ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua