вологість:
тиск:
вітер:
У Шевченківському районі Києва добудували протирадіаційне укриття для ліцею: як воно виглядає
Через відсутність надійного сховища цей навчальний заклад від початку повномасштабного вторгнення працював виключно в дистанційному форматі. Тепер, завдяки добудові сучасної захисної споруди подвійного призначення, ліцей повертається до звичного очного навчання.
Новозбудоване укриття загальною площею 1 300 кв. м розраховане на перебування 600 людей одночасно.
У приміщенні встановили герметичні захисні двері, підвели водопостачання, каналізацію, електромережі та змонтували потужну вентиляцію. На випадок масштабних відключень світла передбачено систему аварійного живлення, яка здатна забезпечувати сховище енергією протягом трьох діб.
Простір повністю укомплектований учнівськими партами, вчительськими столами, дошками, м'якими пуфами, диванами й карематами. Також тут встановлено дві сучасні touch-панелі та підключено стабільний Wi-Fi.
Завдяки системі спеціальних ролетів великий зал можна розділити на окремі кімнати для різних класів. Окрім того, в укритті облаштували повноцінний медичний кабінет, кімнату для прийому їжі та сформували необхідні запаси питної й технічної води.
"За останніх 2 роки у столиці, окрім тих, що відремонтували і обладнали, побудували 9 укриттів для закладів освіти. Цьогоріч заплановано завершити будівництво ще кількох об’єктів та відремонтувати найпростіші укриття у 109 освітніх закладах" , — наголосив Кличко.
Нагадаємо, за результатами масштабного моніторингу, 93% укриттів в Україні мають суттєві недоліки.
Джерело: nashkiev.ua
Новини рубріки
На Київщині з’явилися перші "готелі для комах": як WWF-Україна рятує запилювачів
24 червня 2026 р. 15:28
Бойові нагороди трьом землякам-Захисникам: на жаль - посмертно
24 червня 2026 р. 15:24
Двоє випускників ліцею імені Івана Мазепи у Переяславі склали НМТ на 200 балів
24 червня 2026 р. 15:11