На ремонтах чотирьох парків у Києві розікрали 3 млн грн — прокуратура

25 червня 2026 р. 18:15

25 червня 2026 р. 18:15


Правоохоронці викрили організовану групу у складі посадовців "Київзеленбуду", члени якої заволоділи близько 3 млн грн на ремонтах чотирьох столичних парків.

У 2024 році комунальне об’єднання "Київзеленбуд" підписало з приватним товариством договори на ремонт парків "Нивки", "Орлятко", "Радунка", "Юність". Підозрювані, попередньо домовившись, вносили до кошторисної документації завищену вартість будівельних матеріалів — на бетонні суміші, армувальні сітки, кабелі живлення, плитку.

За цими договорами за ремонти парків і скверів переплатили понад 3 млн грн.

Про підозри у заволодінні бюджетними грошима у складі організованої групи повідомили семи особам:

  • фактичному власнику приватного товариства, що постачало будівельні матеріали та виконувало роботи на території парків, який виступав організатором корупційної схеми;
  • колишньому заступнику гендиректора "Київзеленбуду", який забезпечив розробку кошторисної документації за завищеними цінами, якого слідство вважає співорганізатором схеми;
  • заступнику начальника управління КО "Київзеленбуд";
  • провідному фахівцю відділу кошторисної роботи "Київзеленбуду";
  • трьом працівники товариства-підрядника, що виконувало роботи.

Дії підозрюваних кваліфікували за ч.5 ст.191 КК України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо також, що раніше керівники трьох столичних комунальних підприємств отримали підозри у розтраті 6 млн грн бюджетних коштів під час закупівлі модульного будинку, сонячних інверторів та ремонту тротуарів.

Кияни просять врятувати від забудови ділянку Пейзажної алеї: петиція

На ремонтах чотирьох парків у Києві розікрали 3 млн грн — прокуратура

Джерело: nashkiev.ua