До Києва прибула міністерка юстиції Німеччини Штефані Губіґ

26 червня 2026 р. 10:56

26 червня 2026 р. 10:56


Штефані Губіґ в Києві. Фото: REUTERS

У п'ятницю, 26 червня, до Києва залізничним транспортом прибула очільниця Міністерства юстиції Німеччини Штефані Губіґ. Це її перший візит до української столиці з моменту призначення на посаду понад рік тому, який приурочений до наближення ювілею Конституції України.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна", передає Новини.LIVE .

Штефані Губіґ прибула до Києва 26 червня

Раніше посадовиця вже відвідувала Київ у 2014 та 2015 роках вона приїжджала сюди з офіційними візитами, коли працювала статс-секретарем у Федеральному міністерстві юстиції.

Нинішня поїздка Штефані Губіґ приурочена до важливої дати, адже 28 червня, Конституція України святкуватиме своє 30-річчя . Гостя з Німеччини візьме участь у профільній конференції, яку присвятили ювілею Основного Закону.

Відомо, що темами сьогоднішніх зустрічей стануть питання верховенства права та партнерство у судовій системі. Крім того, міністерка анонсувала підписання спільної робочої програми щодо правової співпраці між Україною та Німеччиною на найближчі роки. Цей документ розроблений зокрема для підтримки євроінтеграційних прагнень Києва .

"Сьогодні я прибула до Києва з одноденним візитом. Це мій перший візит до України – з часу мого призначення на посаду Федерального міністра юстиції понад рік тому. Водночас цей візит для мене є також поверненням", — сказала Губіґ після прибуття.

Посадовиця зауважила, що теперішні обставини її перебування в Україні суттєво відрізняються від попередніх років, адже країна змушена захищатися від масштабних ударів.

"Зрозуміло, що моя сьогоднішня поїздка відбувається за інших обставин, ніж мій останній візит. Сьогодні я відвідую країну під час війни. Я відвідую Україну, територія якої повністю перебуває під бомбардуваннями та обстрілами. І я відвідую країну, яка захищає свободу Європи від Росії, яка хоче силою пересунути кордони. Від Росії, для якої мир і самовизначення нічого не важать. Цей візит, це повернення за інших обставин дуже зворушує мене особисто", — наголосила вона.

Німецька сторона обіцяє залишатися надійним партнером України у зовнішній обороні та внутрішньому розвитку інституцій.

"Ми будемо підтримувати Україну у захисті її свободи назовні – у її відбитті від російського вторгнення – у досягненні справедливого миру. І ми також будемо підтримувати Україну у зміцненні верховенства права всередині країни – ми допоможемо ей втілити в життя засади української Конституції: гарантії прав людини, верховенство права, поділ влади", — запевнила федеральна міністерка.

Стосовно майбутнього вступу України до Європейського Союзу Штефані Губіґ висловила впевненість у позитивному результаті, попри всі складнощі реформ. Вона підкреслила, що підписана робоча програма допоможе у цьому великому проєкті.

"Зрозуміло: переговори про вступ будуть вимагати великих зусиль. Але також зрозуміло, що всі сторони проводитимуть ці переговори в дусі довіри, поваги та конструктивної впевненості. Адже одне є незаперечним: Україна є частиною європейської родини – вона належить до Європи" , — підсумувала німецька урядовиця.

Нещодавно Новини.LIVE інформували, що федеральний канцлер Німеччини Фрідріх Мерц 25 червня заявив, що підтримка України залишається пріоритетом для Європи . Мерц наголосив на важливості захисту демократичних цінностей та згадав про досвід німецько-польського примирення.

Також Німеччина та Україна підписали оборонну угоду, про яку президент Володимир Зеленський розповів 18 червня. Вона стосується об'єднання технологічного потенціалу України та ФРН для протидії ворожим балістичним ракетам .

До Києва прибула міністерка юстиції Німеччини Штефані Губіґ

Джерело: kyiv.novyny.live