У Києві знімають захисні конструкції з пам'ятників: який відкрили першим

26 червня 2026 р. 11:40

26 червня 2026 р. 11:40


Знакові монументи столиці, які тривалий час були приховані задля безпеки, знову відкриваються для киян та гостей міста. Департамент культури КМДА оголосив про старт "Тижнів благоустрою історичних пам’яток".

Упродовж найближчого місяця кілька відомих скульптур звільнять від захисного укриття, ретельно очистять та приведуть до ладу довколишні території.

Після демонтажу дерев'яних та піщаних захисних конструкцій фахівці проведуть делікатне професійне очищення поверхонь від пилу, бруду та наслідків негоди.

Процес зняття захисних укріплень та оновлення локацій відбуватиметься поетапно.

Перший етап проєкту вже стартував вчора, 25 червня. Монумент княгині Ользі на Михайлівській площі повністю звільнили від захисних споруд, наразі фахівці завершують благоустрій навколо нього.

Захисні конструкції на пам’ятнику Лесі Українці, що розташований на одноіменній площі, демонтують 9 липня. На локації також проведуть клінінг та впорядкують прилеглу територію.

Фінальним етапом місячника благоустрою 23 липня стане відкриття та очищення пам'ятника композитору Миколі Лисенку біля будівлі Національної опери України.

Нагадаємо, на місці демонтованого пам’ятника Михайлу Булгакову кияни пропонують встановити нові монументи.

Демонтаж пам'ятника Булгакову: у мережі згадали, як Зеленський обіцяв "нікому не віддавати" письменника

У Києві знімають захисні конструкції з пам'ятників: який відкрили першим

Джерело: nashkiev.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua