На озері Небреж утворилася піна: активісти кажуть про будівельні відходи

28 червня 2026 р. 10:35

28 червня 2026 р. 10:35


На березі озера Небреж на столичних Осокорках утворилася піна — стан водойми перевіряють фахівці.

Про це повідомили у комунальному підприємстві "Плесо". Вже провели ретельний огляд прибережної території та акваторії, а також відібрали проби води для проведення хімічного аналізу. Це дозволить точно встановити причину появи піни. На озері Небреж у Києві утворилася піна: активісти кажуть про будівельні відходи

У підприємстві зазначили, що під час проведення попередніх лабораторних досліджень 9 червня усі показники якості води в озері були в межах норми. "Наша лабораторія продовжує здійснювати регулярний моніторинг стану київських водойм. Зараз відібрані зразки вже досліджуються в лабораторії. Зазначаємо, що випробування тривають 5-7 днів", — йдеться у дописі. Водночас у ГО "Екопарк Осокорки" припускають, що піна на березі озера Небреж могла з’явитися через злив у водойму будівельних відходів . На озері Небреж у Києві утворилася піна: активісти кажуть про будівельні відходи

Там також зауважують, що це вже друга екологічна проблема на озері. Ще у травні тут зацвіла вода, але тоді Департамент захисту довкілля і комунальне підприємство "Плесо" проігнорували прохання активістів відібрати проби води.

Нагадаємо, що раніше Верховний Суд ухвалив остаточне рішення у справі щодо будівництва ЖК "Н2О" на Осокорках — суд підтвердив законність дозволу на зведення житлового комплексу.

Кияни просять врятувати від забудови ділянку Пейзажної алеї: петиція

На озері Небреж утворилася піна: активісти кажуть про будівельні відходи

Джерело: nashkiev.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua