Що відбувається з перевірками закладів, які надають соціальні послуги у Кропивницькому та області: пояснення надали в ОВА

31 березня 2025 р. 14:58

31 березня 2025 р. 14:58


Перевірки закладів Кропивницького та області, які розпочали органи місцевого самоврядування, викликали широке обговорення у соціальних мережах. Особливо це стосувалося перевірки «Дому Милосердя», де завжди надається допомога тим, хто її потребує. Про те, чому виникла необхідність у перевірках, під час брифінгу пояснювали у Кіровоградській ОВА сьогодні, 31 березня. Про це повідомляє медіапортал DOZOR.

Передісторія та реакція на перевірку «Дому Милосердя»

Однією з перших на перевірки в соцмережі Фейсбук відреагувала журналістка Олена Бринза:

«Після того, як Vladmir Lebedev врятував у Кропивницькому півторарічного хлопчика із занедбаної хати, де дитина ледь не замерзла, ось посилання на сюжет: https://podrobnosti.ua/2496900-u-kropivnitskomu-led-ne... Ця жахлива ситуація набула розголосу. І знаєте, що зробила влада Кропивницького/Кіровоградська ОВА? ні, не подякувала! а направила перевірку усіх можливих служб в соціальний хостел "Дім Милосердя"», - йдеться у повідомленні.

Що говорять в департаменті соцзахисту ОВА:

Начальник департаменту соцзахисту ОВА Олександр Догаров розповів, що причиною перевірок стали листи від Міністерства соціальної політики, а також Національної сервісної служби. 24 лютого цього року Мінсоцполітики та Національна сервісна служба звернулася до військових адміністрацій з листами та пропозиціями щодо необхідності проведення обстежень умов надання послуг відповідними надавачами. Такі соціальні обстеження відповідності критеріям відбуваються на території усіх областей.  Крім цього, були відповідні доручення і органам місцевого самоврядування.

«В соцмережі на сьогодні обговорюється питання щодо організації роботи органів місцевого самоврядування щодо моніторингу діяльності надавачів соцпослуг. Хотів би пояснити. На сьогодні нормативно-правова база, яка регулює питання соцпослуг сформована, але до цього часу вона перебуває у постійному вдосконаленні. Варто сказати, що на даний час ця нормативна база складається з понад 40 нормативних актів. В першу чергу – це Закону України «Про надання соціальних послуг» та постанову Кабміну №587 «Про організацію надання соцпослуг». Згідно з наказами Міністерства соцполітики,  затведжено 29 соціальних державних сатандартів, зокрема, стандарт стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування», - пояснив начальник департаменту соцзахисту населення ОВА Олександр Догаров.

Що відбувається з перевірками закладів, які надають соціальні послуги у Кропивницькому та області: пояснення надали в ОВА

За словами посадовця, головою ОВА 12 березня цього року було видано доручення на проведення відповідних обстежень. До цього департаменту соцнаселення та державній службі з санітарного контролю було доручено обстеження 12 інтернатних будинків комунальної власності. Перед цим органам місцевого самоврядування було доручено обстеження державних та недержавних організацій щодо відповідності цим критеріям.

ДОВІДКОВО:

В області такі соціальні послуги надають 12 інтернатних закладів – комунальних. Там перебуває понад 2 тисячі осіб, в основному – особи похилого віку та особи з інвалідністю І та ІІ групи. Серед них 610 осіб – ВПО.

У громадах функціонує 13 комунальних закладів – стаціонарних відділень по догляду за цими людьми. Там перебуває на повному утриманні 380 осіб.

Якщо говорити про недержавний сектор, в області є установи недержавного сектору – 8 закладів, де на сьогодні перебуває 114 осіб . У Кропивинцькому таких закладів – 4. І по одному – в Аджамській громаді, а також Олександрії , Первозванівській , Олександрівській громадах. Законом України «Про соціальні послуги» визначено, що за органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування закріплені повноваження щодо координації серед надавачів соціальниї послуг в частині відповідності критеріям надавачів соціальних послуг.

ПРО КРИТЕРІЇ ВІДПОВІДНОСТІ

Мається на увазі відповідність критеріям  належного рівня забезпечення осіб, які перебувають на утриманні – наданням медичних послуг, забезпеченням продуктами харчування, засобами гігієни тощо.

За результатами перевірок, робочі групи мають провести відповідні роз’яснення надавачам соціальних послуг щодо необхідності дотримання відповідних вимог, а також визначитинеобхідність та потребу навчання працівників та вжити заходів щодо проведення такого навчання.

Олександр Догаров зазначив, що при цьому застосування будь-яких дій примусового характеру, а також ліквідації закладів не передбачено.

"Робочі групи моніторинг розпочали наприкінці лютого і на сьогодні вона продовжується. Роботу планують завершити до 10 квітня і ми хочемо поінформувати про стан справ на Кіровоградщині  Міністерству соціальної політики. Скарг, нарікань не надходило, але під час візитів до будинку допомоги «Милосердя» виникло певне непорозуміння. Роботу цього закладу ми знаємо, він користується попитом і вважаю, що непорозуміння, яке виникло,  має бути врегульованим, адже всі ми працюємо на один результат», - наголосив Олександр Догаров.

Пояснення від департаменту соцполітики Кропивницької міської ради

Очільниця департаменту Юлія Вовк зазначила, що під час проведення даного моніторингу члени робочої групи визначали відповідність надавачів послуг до критеріїв надання соціальних послуг.

На сьогодні результати показали, що всі надавачі комунальних форм власності, а також  ГО «Відчувай» відповідають критеріям діяльності надавачів соціальних послуг.  В даних організаціях є всі установчі документи, в яких передбачено перелік соцпослуг, які надаються громадянам, які проживають на території міської громади. Також фахівці цих закладів відповідають вимогам чинного законодавства. Там створені всі умови з дотримання пожежної безпеки.

Крім цього, перевірялася доступність приміщень. Наразі не всі закладі є безбар’єрними і не в усіх облаштовані і наявні укриття. На сьогодні в міському бюджеті передбачені 450 тисяч гривень  на виготовлення ПКД для облаштування укриттів.

Що відбувається з перевірками закладів, які надають соціальні послуги у Кропивницькому та області: пояснення надали в ОВА

Перевірку пройшла ГО «Відчувай», яка надає послуги з життєстійкості. Крім цього , була перевірки 4 суб’єктів недержавної власності і було з’ясовано, що ці об’єкти не внесені до реєстру надавачів соціальних послуг.

«Все це відображено в аналітичній довідці та проведено розяснювальну роботу щодо внесення організації до відповідного реєстру», - зазначила Юлія Вовк.

Як пояснила Юлія Вовк, керівник «Дому Милосердя» зазначив, що готує документи для внесення в реєстр надавачів соціальних послуг.

Що відбувається з перевірками закладів, які надають соціальні послуги у Кропивницькому та області: пояснення надали в ОВА

Джерело: dozor.kr.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua