Шлях до миру: підтримка ветеранів у поверненні до цивільного життя

17 квітня 2025 р. 10:10

17 квітня 2025 р. 10:10


Державна служба зайнятості долучається до створення інклюзивного і безбар’єрного простору для ветеранів війни шляхом реалізації відповідних урядових програм та проведення різних комунікативних заходів. Повідомляє ТРИБУНА з посиланням на сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Прикладом, нещодавно у приміщенні Устинівського відділу Кропивницької  філії Кіровоградського обласного  центру зайнятості пройшов інформаційний семінар для військовослужбовців та учасників бойових дій. Участь у заході взяли начальник відділу соціального захисту та охорони здоров’я населення Устинівської селищної ради Віта Синяк та фахівець із супроводу ветеранів  війни  та демобілізованих осіб Оксана Чуприна.

Фахівці служби зайнятості поінформували про послуги служби, зокрема, освітні та грантові програми, проведення різного формату заходів, що допомагають ветеранам зорієнтуватися на ринку праці, опанувати нові знання та навички для професійної реалізації. Детальніше розглянули можливості експериментального проєкту з професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни та підтримку підприємництва шляхом залучення ветеранів та членів їхніх сімей до урядової програми «Власна справа».

Учасники зустрічі отримали детальну інформацію й про соціальну підтримку учасникам бойових дій, яку надає селищна рада. З переліком послуг та пільг, якими вони можуть скористатися, ознайомила Віта Синяк. Вона звернула увагу, що допомога надається також сім’ям загиблих, зниклим безвісти та полоненим. « Соціальна інтеграція – дуже важливий чинник для учасників бойових дій. Ветерани можуть брати участь у соціальних та благодійних заходах, спортивних програмах, культурних ініціативах, які допомагають їм налагоджувати нові зв’язки та відчувати свою значущість у громаді», – наголосила пані Віта.

Оксана Чуприна, у свою чергу, зосередила увагу присутніх на тому, що основною метою роботи фахівця із супроводу ветеранів  війни  та демобілізованих осіб є забезпечення ефективної підтримки ветеранів у період саме переходу від військової служби до цивільного життя. Вона наголосила, що допомога надається не лише ветеранам війни, а й особам з особливими заслугами перед Батьківщиною, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сімей учасників бойових дій, зокрема сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників та Захисниць України, під час реалізації ними прав і соціальних гарантій з урахуванням індивідуальних потреб.

«Одним із ключових аспектів є також психологічна допомога , адже досвід бойових дій часто залишає глибокий слід. Селищна рада сприяє організації реабілітаційних центрів, проведенню психологами індивідуальних консультацій та групових тренінгів для відновлення емоційного  стану учасників бойових дій. Важливо, щоб кожен ветеран знав: його внесок у захист країни цінується, а суспільство готове допомогти йому знайти свій шлях у мирному житті», – підкреслила фахівчиня.

Захід пройшов у форматі активного полілогу. Візитери мали можливість  задати різнопланові питання, отримати розгорнуті відповіді та індивідуальні консультації. Підсумовуючи зустріч, начальниця відділу Алла Хохуля акцентувала, що державні та громадські ініціативи сприяють не лише зайнятості ветеранів війни з гідними умовами праці, а й становленню у суспільстві, де вони будуть почуватися потрібними, захищеними й мотивованими до нових досягнень.

Шлях до миру: підтримка ветеранів у поверненні до цивільного життя

Джерело: tbn.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua