Не лише одружені пари, а й одинокі люди: На Кіровоградщині збільшилася кількість кандидатів на усиновлення

13 травня 2025 р. 12:06

13 травня 2025 р. 12:06


На Кіровоградщині збільшилася кількість кандидатів на всиновлення.  Про це під час брифінгу повідомила начальниця служби у справах дітей ОВА Наталія Чернявська сьогодні, 13 травня, інформує кореспондент медіапорталу DOZOR.

«Якщо ми будемо аналізувати кандидатів в усиновителі з початку повномасштабного вторгнення,  то бачимо збільшення кількості родин або одиноких людей, які хочуть всиновити дитину. Наразі на обліку перебуває 60 кандидатів», - повідомила Наталія Чернявська.

Не лише одружені пари, а й одинокі люди: На Кіровоградщині збільшилася кількість кандидатів на усиновлення

На обліку перебуває 701 дитина, яка може бути всиновлена.  560 з них – виховуються в прийомних родинах та дитячих будинках сімейного типу.

«Діти, які мають підстави на усиновлення і виховуються у прийомних родинах та дитячих будинках сімейного типу, можуть бути усиновленими. Варто зазначити, що із загальної кількості дітей на обліку, 456 дітей мають братів і сестер. Дуже часто буває ситуація, коли є родинна група (3-4 дитини з родини) віком від 2 до 14 років, то при розгляді питання усиновлення може бути можливим усиновлення тільки усієї родинної групи», - зазначила посадовиця.

Також Наталія Чернявська спростувала поширений міф, що всиновити дитину може виключно одружена пара. Усиновити дитину також може і одинока особа.

Для цього необхідно пройти тривалий процес, адже усиновлення – це єдина форма для влаштування дитини, що відбувається за рішенням суду.

«Особи мають особисто звернутися до служби у справах дітей або подати заяву через ДІЮ і отримати відповідну консультацію з усиновлення. Після того, як зібрано весь уніфікований перелік документів, кандидат в усиновителі має пройти  навчання у центрах соціальних служб.  Воно триває чотири дні», - зазначила посадовиця.

Після отримання позитивної довідки про можливість всиновити дитину, кандидати вносяться до обліку кандидатів на всиновлення. І далі – відбувається підбір дитини.

«Усиновлення відбувається за рішенням суду. Це довготривалий процес, тож  усиновлення може відбуватися півроку і більше», - додала Наталія Чернявська.

Водночас, згідно зі змінами до чинного законодавства, дитина може бути влаштована під опіку в родину кандидатів-усиновителів, якщо є позитивний висновок органу опіки і піклування про усиновлення дитини.  Усиновителі приймають дитину на правах власної дитини, тож мають такі ж обов’язки, як і щодо рідної. І вони також можуть бути позбавлені відповідних батьківських прав.

Торік на Кіровоградщині зафіксували  випадок, коли родину, яка всиновила дитину, позбавили батьківських прав.

«Особа, яка всиновила дитину, має право на грошову допомогу, яка надається при народженні дитини. Якщо дитина всиновлена віком до трьох років, то усиновитель має право на оформлення відпустки по догляду за дитиною. Якщо всиновлена дитина віком від 3 до 18 років усиновитель має право на оплачувану відпустку на 56 днів», - наголосила посадовиця.

Не лише одружені пари, а й одинокі люди: На Кіровоградщині збільшилася кількість кандидатів на усиновлення

Джерело: dozor.kr.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua