вологість:
тиск:
вітер:
У Кропивницькому відбувся концерт унікального проєкту “Хорова здибанка” (ФОТО)
Концерт проєкту “Хорова здибанка” вiдбувся у стiнах Кропивницького музичного фахового коледжу.
Ця унiкальна просвiтницька та соцiальна iнiцiатива вже вчетверте презентує глядачам результати своєї творчої працi, iнформує Златопiль .
Захід відбувся в рамках Свята хорової музики “Молитва вустами дітей”.
Протягом концерту лунало хорове виконання пісень Святослава Вакарчука “Човен”, купальської пісні “Купала на Йвана”, канону “Per Crucem», традиційної африканської пісні “Si ma ma kaa”, твору з репертуару Елвіса Преслі “Cant halp falling in love”. А також авторської пісні кропивницького музиканта Сергія Копотієнка “Не питай”.
Окрім цього, учасники “здибанки” та їхні друзі демонстрували індивідуальні та колективні номери, які відрізнялися щирістю та професіоналізмом.
Концертна зала коледжу вщерть була наповнена глядачами, якi навiть пiсля закiнчення не бажали розходитися. Адже захід отримався теплим, яскравим, душевним та подарував як глядачам так і артистам незабутні емоції.
Для тих, хто ще не чув про цей незвичайний проєкт нагадаємо, що “Хорова здибанка” зібрала в стінах Кропивницького фахового коледжу людей рiзних поколiнь i професiй. Автор i керiвник проєкту – заслужений працiвник культури України Алла Татарова.
Перший сезон налiчував до 20 учасникiв, на сьогоднi це вже понад пiвсотнi “здибанчан”. На всіх етапах їх підтримували студенти коледжу.
“Менi дуже приємно, що вiд початку проєкту кiлькiсть учасникiв збiльшилася. Коли все починалося, я хотiла довести нашому мiсту, що хор – це так ж цiннiсть як танцi чи айтi, i що це теж модно, а не стереотипно. У нашiй “здибанцi” зiбралися люди рiзних професiй i я вiд них теж отримую певний досвiд. Вiд початку ми розширили свiй репертуар, показали людям, що можна спiвати як українські сучаснi та народні пiснi, так і пiснi iнших народiв свiту”, – розповідає Алла Татарова.
Учасники проєкту, якi в ньому вiд початку зазначають, що вiн дуже розширився та масштабувався.
“Я прийшла в проєкт з самого початку, коли це був ще “Рiздвяний хор”, бо в мене з дитинства залишилося незакрите бажання спiвати. Я доєдналася по запрошенню подруги за 5-6 репетицiй до концерту. Але Алла Іванівна так все організувала, що результат був чудовий. Завдяки педагогічному таланту керівника я переборола страх. Пiсля першого концерту мене спiймав адреналін виступу – ти стаєш частиною закулiсного життя: перевдягання, фарбування, репетицiї. I ще неймовiрне враження вiд єднання в колективi! Зараз у нас ширший та складнiший репертуар. Але всi пiснi залишилися в пам’ятi. Алла Iванiвна прислухається до виконавцiв у пiдборi репертуарi”, – розповiдає кропивницька художниця та учасниця проєкту Ольга Краснопольська.
Слід зазначити, що Хорова здибанка має своїх шанувальників серед глядачів, а деякі з них вже й самі стали учасниками хору.
“Обожнюю проєкти, якi об’єднують та надихають людей, дозволяють комунiкувати, проявлятися, робити те, що не дозволяли собi ранiше. Для мене таким проектом є «Хорова здибанка», бо в нiй спiває мiй чоловiк i велика кiлькiсть друзiв. Я ходжу на кожен виступ i отримую неймовiрне задоволення не лише вiд спiву, а й вiд думки, що цi люди є непрофесiйними спiваками і лише заняттям раз на тиждень навчилися так поєднувати голоси, шикарно виступати, драйвово звучати. Це неймовiрне задоволення i втiха мати можливiсть почути звичайнi речi, якi чув у від естрадних гуртiв, в хоровому виконаннi. Також круто, коли учасники спiвають сольно i мають змогу виконувати власнi пiснi. Це потужний майданчик для проявлення своїх талантiв дуже люблю i пiдтримую цей проєкт”, – каже постійна глядачка “здибанчан” бізнес-тренерка Оксана Нетребенко.
У складі хору можна знайти людей різноманітних професій – це художники, програмісти, журналісти, рятувальники, бібліотекарі, письменники, швачки, бухгалтери та багато інших. Не вистачає ще хореографа…
“Хочеться, аби до нас ще приєднався хореограф, бо я вважаю що хор, це не статичний колектив. За кордоном я бачила хори, якi рухаються i менi хочеться показати нашому глядачу, що це прекрасне поєднання. Ще хочеться, щоб наш хор перерiс в iнше аплуа, наприклад заспiвав з народним, духовим чи симфонiчним оркестором. Це для нас виклик, але в цьому i є кайф. У нас дуже позитивна атмосфера, вiдбувається шалений обмiн енергiєю i кожен знаходить собi тут мiсце”, – каже пані Алла.
Зважаючи на плани авторки проєкту – “Хорова здибанка” продовжиться й на наступний сезон і матиме чим здивувати та потішити свого глядача.
Фото Олександра Виноградова

Новини рубріки

В етнолабораторії «Баба Єлька» презентували традиційні сорочки Кропивниччини (ФОТО)
15 травня 2025 р. 16:38

У Кропивницькому провели День Європи та День кар’єри ЄС
15 травня 2025 р. 15:37

У Кропивницькому віддали останню земну шану полеглим воїнам
15 травня 2025 р. 15:37