вологість:
тиск:
вітер:
Де встановлять Алеї пам’яті в Кропивницькому: думки розділилися (ФОТО)
У стінах Кропивницької міської ради відбулися громадські слухання, щодо встановлення Алеї пам’яті загиблих захисників та захисниць України.
В актовій залі зібралися рідні та близькі загиблих, волонтери, громадські діячі, інформує Златопіль .
Всього зареєструвалося 129 кропивничан, 114 з яких мали право голосувати.
Головуючою обрали громадську діячку, маму загиблої захисниці Ольги Мельстер, Інгу Дудник.
Міська рада, в особі головного архітектора Кропивницького Романа Лунгола представила власне бачення Алеї пам’яті. Її пропонують облаштувати в Ковалівському парку.
«Вона матиме такі характеристики: зі сторони Театральної її протяжність буде 190 метрів зі сторони Кавалерійської 210 метрів. Проектним рішенням передбачено 900 постерів. Буде проведено в належний стан озеленення та освітлення».
Також, після завершення війни на меморіальному комплексі “Фортечні Вали” пропонують облаштувати меморіал пам’яті.
Представник ініціативної групи благодійного фонду “Полк Святослава Хороброго”, яка організувала ці слухання Савенко Михайло теж підтримав місцерозташування Алеї в Ковалівському парку.
«Також в подальшому хотілося б бачити там створення післявоєнного простору, на якому будуть проводитися заходи. Там є сцена, місця де можна проводити вишколи для дітей, місце де можна розмістити історію війни та боїв. А в закинутій будівлі є ідея створити великий музей.
Голова громадської організації “Армія SOS” Оксана Червоная вважає, що Алея має бути розташована на очах у містян, а не на задвірках.
«Ми маємо задати собі питання для кого і для чого ми робимо цю Алею? Ковалівський парк в стороні, там немає людей. Якщо ми це робимо для містян, це має бути в такому місці, де це буде видно, як в усіх інших містах України. Це має бути гідно. У нас також є безліч місць, наприклад від пам’ятника Ангелу до Фортечних Валів, площа Богдана Хмельницького, біля критого ринку колишній сквер Слави».
Пропозицію Оксани Червоної підтримали і частина родин загиблих воїнів.
«Я за те, щоб Алея слави розташовувалася від Ангела по Великій Перспективній. В мене загинув син, і, я за те, щоб кожна людина, яка проходить через центр, бачила скільки полягло наших хлопців. Хай усі бачать їхні очі, що вони загинули за нас і що війна триває. І це буде патріотичне виховання для молодого покоління, яке в нас підростає», звернулася мама загиблого воїна Ольга Резніченко.
Також рідні пропонували локацію біля пам’ятника Тарасу Шевченку.
Думки розділилися і, головуюча Інга Дудник запропонувала створити робочу групу.
«Так як у нас дуже великі розбіжності в думках, я пропоную створити робочу групу, в яку увійдуть родини загиблих, військові, виконавчі органи, депутатський корпус. Щоб ця група опрацювала всі пропозиції, зробила макети, подивилася на технічну спроможність створення там Але слави. І потім ці опрацьовані пропозиції винести на громадські обговорення».
Дедлайн робочій групі встановили в один місяць.

Новини рубріки

Контрастні вихідні: дощі в суботу, сонце в неділю
04 липня 2025 р. 17:26

Кропивничан запрошують на перегляд австрійської стрічки
04 липня 2025 р. 16:02

“Рух без бар’єрів”: у Кропивницькому розпочалася реалізація проєкту «Безбар’єрний маршрут»
04 липня 2025 р. 15:50