Понад три десятки жителiв Кiровоградщини захворiли борелiозом

07 липня 2025 р. 16:00

07 липня 2025 р. 16:00


30

За шiсть мiсяцiв цього року борелiоз пiдтвердили у 32 жителiв Кiровоградської областi, з них троє дiтей.

Про це повiдомила головна державна санiтарна лiкарка областi Надiя Оперчук, iнформує Златопiль .

У 2024 роцi iнфiкувалися борелiозом 98 людей, з них восьмеро дiтей.

Фахiвцi Центру збирають клiщiв у парках, скверах, на кладовищах, у лiсосмугах i прибережних зонах для визначення вiдсотка заражених борелiями.

Надiя Оперчук поiнформувала, що за перше пiврiччя 2025 року дослiдили 1297 клiщiв, 204 з них виявилися iнфiкованими борелiозом – а це 15,7%. Крiм того, Кiровоградський ОЦКПХ звертається до органiв мiсцевої влади щодо необхiдностi обробки територiй.

Клiщi активiзуються в теплу пору року. Вони є переносниками iнфекцiйних хвороб, таких як хвороба Лайма, клiщовий вiрусний енцефалiт, хвороба Мiямото та ще близько 150 захворювань. Не всi клiщi в природi є iнфiкованими, однак людинi варто остерiгатись їхнiх укусiв.

Чим ранiше на тiлi виявлений клiщ, тим легше його видалити. Пiд час укусу клiщ видiляє анестезуючу рiдину, яка робить укус практично безболiсним i людина може помiтити клiща на другий-третiй день, коли на мiсцi укусу з’являється почервонiння, свербiж, а сам клiщ, напившись людської кровi, збiльшується до 10 разiв. Якщо клiщ перебував на людинi до одної доби, ймовiрнiсть iнфiкування буде мiнiмальна, якщо клiщ перебував до трьох дiб, то ризик буде максимальним i наблизиться до 100%.

Iнкубацiйний перiод вiд моменту присмоктування клiща до тiла людини i до появи перших симптомiв захворювання становить вiд одного дня до 45 днiв. В середньому це 7-14 днiв.

«Першi прояви хвороби – почервонiння на мiсцi укусу, свербiж, припухлiсть, пляма, яка може триматись до декiлькох тижнiв. З’являється головний бiль, пiдвищення температури тiла, затвердiлiсть м’язiв шиї, ломота у тiлi, млявiсть, загальне нездужання. При несвоєчасному зверненнi до закладу охорони здоров’я й несвоєчасному призначеннi лiкування, хвороба Лайма може вражати усi органи системи: кiстки, суглоби, шкiру, серцево-судинну систему, нервову систему та переходити у хронiчну форму», – пояснює Надiя Оперчук.

Пiд час прогулянок на природi, лiкарка рекомендує використовувати свiтлий, щiльний одяг, що повнiстю закриває тiло, використовувати головнi убори, застосовувати репеленти, дотримуючись iнструкцiї, пiд час перебування на природi перемiщуватися центральною частиною стежки та уникати високої трави, пiсля повернення додому ретельно оглядати тiло та одяг, а також перевiряти домашнiх тварин.

Надiя Оперчук наголошує, що клiща бажано вiддати на дослiдження у центр контролю та профiлактики хвороб для перевiрки на хворобу Лайма. Також варто звернутись до лiкаря, щоб правильно видалити клiща.

Понад три десятки жителiв Кiровоградщини захворiли борелiозом

Понад три десятки жителiв Кiровоградщини захворiли борелiозом

Джерело: zlatopil.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua