На Кіровоградщині виявили небезпечного карантинного шкідника: запроваджено карантин

27 червня 2026 р. 10:05

27 червня 2026 р. 10:05


8

У теплиці приватного підприємства у Світловодську, під час фітосанітарного моніторингу виявили осередок небезпечного карантинного шкідника — південноамериканської томатної молі.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби області, інформує Златопіль .

Загальна площа зараження становить 1400 квадратних метрів.

У зв’язку з виявленням шкідника розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації на території теплиці запроваджено карантинний режим.

Наразі південноамериканська томатна міль входить до Переліку карантинних організмів, обмежено поширених в Україні.

Основною культурою, яку уражає цей шкідник, є томати, однак він також пошкоджує й інші рослини родини пасльонових. За сприятливих умов комаха здатна знищити до 100% урожаю.

Найбільшої шкоди завдають личинки, які проникають у листя, стебла та плоди рослин, утворюючи характерні ходи-міни. Саме там вони живляться та розвиваються. Фахівці наголошують, що важливими заходами боротьби зі шкідником є своєчасне знищення бур’янів і рослинних решток, які можуть слугувати місцем його поширення, а також дотримання сівозміни.

У разі виявлення південноамериканської томатної молі або за потреби отримати консультацію жителів області закликають звертатися до управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області або до найближчого державного фітосанітарного інспектора.

На Кіровоградщині виявили небезпечного карантинного шкідника: запроваджено карантин

На Кіровоградщині виявили небезпечного карантинного шкідника: запроваджено карантин

Джерело: zlatopil.com