вологість:
тиск:
вітер:
Абхазький лідер Аслан Бжанія на тлі протестів пішов у відставку
Аслан Бжанія, який очолює сепаратистський грузинський регіон Абхазію, подав у відставку, відповідно до угоди, досягнутої під час переговорів з абхазькою опозицією, повідомила його пресслужба. Посаду залишив і очільник уряду сепаратистського регіону Олександр Анкваб, повідомив проєкт Радіо Свобода «Ехо Кавказу» .
Згідно з угодою, підписаною сторонами, Бжанія подає заяву про відставку, а прихильники опозиції залишають комплекс урядових будівель, зайнятий ними під час протестів у цьому сепаратистському регіоні Грузії . У разі невиконання цього пункту Бжанія відкликає заяву про відставку.
Парламент сепаратистського грузинського регіону розгляне заяву Бжанії про відставку 19 листопада.
Піти у відставку Бжанію змусила місцева опозиція. 15 листопада в Сухумі учасники протестів проти російсько-абхазької «інвестиційної угоди», знесли частину паркану навколо комплексу урядових будівель і зайшли на територію, прилеглу до будівлі парламенту, а потім і всередину парламенту й адміністрації президента самопроголошеної республіки.
Абхазькі чиновники називали договір стимулом для місцевої економіки. Опозиція вважає його «прямим здаванням інтересів» самопроголошеного регіону. При цьому лідери опозиції неодноразово наголошували, що протести спрямовані виключно проти політики Бжанії, а не проти Росії, яку вони назвали «стратегічним партнером» і «єдиним гарантом безпеки».
На тлі протесту абхазький парламент скасував сесію, на якій мало пройти голосування з питання ратифікації інвестиційної угоди з Москвою, а в адміністрації Бжанії пообіцяли її відкликати.
No media source currently available
Абхазія і Південна Осетія вийшли з-під влади Грузії після розпаду Радянського Союзу на початку 1990-х років. Абхазія проголосила незалежність після війни з Грузією у 1993 році. Тоді незалежність Абхазії не визнала ані Грузія, ані інші держави світу.
У серпні 2008 року почалася війна між Росією і Грузією . Провину за початок воєнних дій кожна зі сторін перекладає на противника. П’ятиденна війна забрала сотні життів і позбавила домівок тисячі людей. Цю війну назвали першою європейською війною 21-го століття.
Після війни у 2008 році Росія визнала «незалежність» сепаратистських регіонів Грузії Абхазії і Південної Осетії. В обох регіонах є російські війська і бази .
Крім Росії, рішення Сухумі й Цхінвалі про незалежність визнали також Нікарагуа, Венесуела і Науру. Тбілісі й країни Заходу вважають ці території окупованими регіонами Грузії.
Джерело: ua.krymr.com
Новини рубріки
Російських чиновників у Криму змусили зі своїх зарплат посилити допомогу армії РФ – активісти
03 грудня 2024 р. 14:54
Ялта знову частково залишилася без електрики через аварію – «Крименерго»
03 грудня 2024 р. 12:40