В ISW прокоментували «успішний комбінований удар» ЗСУ по тилу РФ

21 листопада 2024 р. 12:05

21 листопада 2024 р. 12:05


Українські військові в ніч з 19 на 20 листопада завдали успішного комбінованого удару по військових засобах у російському тилу із застосуванням безпілотників і західної зброї дальньої дії. Це вказує на те, що Україна вже почала використовувати надані Заходом системи озброєнь великої дальності для створення більш складних і ефективних пакетів ударів, заявляє в своєму звіті американський Інститут вивчення війни .

В ISW зазначили, що поки не можуть підтвердити, що українською ціллю міг бути маєток Барятинського в Мар’їно, де, як припустило українське оборонне видання Defense Express , був командний пункт для російських і північнокорейських військ, що діють у Курській області РФ.

«Наразі ISW не може підтвердити це твердження, але Мар’їно розташоване приблизно за 30 кілометрів від нинішнього виступу Курської області, що було б відповідною відстанню для оперативного штабу військ, які ведуть наступ уздовж виступу», – кажуть аналітики.

В ISW звернули увагу на те, що під час удару 19-20 листопада українські війська використовували як ударні безпілотники великої дальності, так і ракети Storm Shadow.

«ISW давно вважає, що системи й можливості, які західні партнери надають Україні, поряд із українським оборонно-промисловим виробництвом й інноваційними зусиллями, є складовими компонентами ширшого потенціалу, який потрібен Україні для успішного ведення широкомасштабної сучасної війни», – йдеться в повідомленні.

Аналітики кажуть, що Україна вже довела свою ефективність у використанні безпілотників, часто вітчизняного виробництва, для ударів по різноманітних військових об’єктах у російському тилу, включаючи авіабази, командні штаби й артилерійські склади.

«Арсенал України вже включає повітряні й морські безпілотники та західні системи, такі як F-16, HIMARS і ATACMS, хоча умови використання останніх систем обмежили вигоду, яку Україна може отримати від їхнього використання. Додавання більш потужних і точних західних систем, таких як JASSM і додаткові системи ATACMS, Storm Shadows і SCALP, має вирішальне значення для того, щоб Україна могла посилити ефект, який вона може створити за допомогою дальніх ударів по російському тилу», – заявили в ISW.

В Інституті вивчення війни заявляють, що обмеження Заходу щодо можливості України використовувати надану ним зброю для ударів по російській території звужують можливості України в розробці пакетів ударів. «Україні потрібна тривала військова допомога Заходу, а також вітчизняні інновації й виробництво, щоб продовжувати пакети ударів, спрямовані на російський тил, і мати тактичний і оперативний вплив на полі бою», – кажуть аналітики.

Про те, що Збройні сили України вперше застосували британські крилаті ракети по військових об’єктах на території Росії, 20 листопада повідомив Bloomberg із посиланням на західного чиновника, знайомого з цим питанням.

За словами співрозмовника видання, Велика Британія схвалила використання ракет Storm Shadow у відповідь на розгортання Росією північнокорейських військ у війні проти України. При цьому в уряді Британії офіційно про такий крок не повідомляли.

Це сталося наступного дня після того, як Міністерство оборони Росії 19 листопада заявило, що Україна використала західні ракети ATACMS для удару по військовому об’єкту на території Росії.

Згідно з повідомленнями багатьох американських ЗМІ, Сполучені Штати дали дозвіл Україні використовувати крилаті ракети великої дальності ATACMS для ударів углиб Росії – після місяців прохань української влади. Вашингтон не спростував поширених повідомлень, але й не підтвердив їх.

Україна вже давно закликає західні уряди посилити військову підтримку, в тому числі знявши обмеження щодо використання ракет дальнього радіусу дії для ураження цілей в Росії, які мають вирішальне значення для військових зусиль Кремля.

В ISW прокоментували «успішний комбінований удар» ЗСУ по тилу РФ

Джерело: ua.krymr.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua