вологість:
тиск:
вітер:
Велика Британія запровадила санкції проти ексвласника «Кримського титану» Дмитра Фірташа та його дружини
Велика Британія запровадила санкції проти восьми фізичних осіб – громадян різних держав, яких влада країни звинувачує у масштабній міжнародній корупції. Серед включених у списки санкцій – бізнесмен українського походження та колишній власник заводу «Кримський титан» в анексованому Армянську Дмитро Фірташ та його дружина Лада.
Також у списку – громадянка Анголи та Росії, володарка мільярдного статку Ізабель душ Сантуш та латвійський бізнесмен і політик Айварс Лембергс.
Причиною включення Дмитра Фірташа до санкційного списку названо те, що він, за твердженням британської влади, підкуповував офіційних осіб для отримання ліцензій на видобуток його компаніями корисних копалин, а також, як стверджується, незаконно наживався на системі транспортування газу в Україні. До списку також включено пов'язаного з ним фінансиста Дениса Горбуненка, який живе у Великій Британії.
Айварс Лембергс – колишній мер міста Вентспілс, політик-популіст, засуджений у Латвії до п'яти років позбавлення волі за звинуваченням у корупції. Сам він називав своє переслідування політичним.
Ізабель душ Сантуш – дочка багаторічного президента Анголи Жозе Едуарду душ Сантуша. Вона стала першою жінкою-мільярдеркою в Африці. В Анголі проти неї висунуто звинувачення у корупції. За її твердженнями, у неї від народження є російське громадянство (очевидно, спочатку воно було радянським – вона народилася в Баку 1973 року).
Дмитро Фірташ торік став підозрюваним в Україні у кримінальній справі про розкрадання майна в особливо великому розмірі та відмиванні грошей. Його підозрюють у використанні шахрайської схеми під час торгівлі газом. Сам Фірташ уже довгий час мешкає за кордоном. США домагаються його екстрадиції з Австрії за підозрою у підкупі індійських чиновників. Рішення у цій справі досі не ухвалено. Широку популярність він отримав у 2000-і роки, створивши разом із «Газпромом» компанію «РосУкрЕнерго», яка виступала як посередник при транзиті російського газу через Україну до країн ЄС. У різних журналістських розслідуваннях він фігурував як людина, яка діяла на користь Росії чи російських компаній, сам він це заперечував.
Фірташ володів заводом «Кримський титан» в Армянську, який до анексії Криму вважався найбільшим виробником діоксиду титану в Східній Європі. Після російської анексії Крим продовжив працювати в умовах міжнародних санкцій. У 2021 році у Group DF Фірташа оголосили про продаж цих активів .
Новини рубріки
У Росії суд залишив чинним вирок братам Ахтемовим – «Кримський процес»
21 листопада 2024 р. 18:00
Аксьонов: у 2024 році російська влада отримала 2,7 млрд рублів від продажу «націоналізованого» майна
21 листопада 2024 р. 17:07
Развожаєв заявив про ракетну атаку на Крим
21 листопада 2024 р. 17:07