вологість:
тиск:
вітер:
У Криму незаконно утримують щонайменше 18 журналістів – КПГ
Російська влада утримує щонайменше 18 кримських журналістів, які є громадянами України. Їх позбавили волі в межах політично мотивованих кримінальних справ, повідомляє Кримська правозахисна група .
В організації наголосили, що правозахисники документують кримінальні справи проти кримських журналістів. Наприкінці минулого місяця КПГ скерувала ці факти до Незалежної міжнародної комісії ООН.
Йдеться про наступних журналістів:
- Олексій Бессарабов
- Дмитро Штибліков
- Владислав Єсипенко
- Сейран Салієв
- Марлен (Сулейман) Осанов
- Тимур Ібрагімов
- Сервер Мустафаєв
- Осман Аріфмеметов
- Ремзі Бекіров
- Руслан Сулейманов
- Рустем Шейхалієв
- Амет Сулейманов
- Асан Ахтемов
- Ірина Данилович
- Вілен Темер'янов
- Ернест Аметов
- Рустем Османове
- Азіз Азізов.
За даними Інституту масової інформації, з 2014 року в Україні зафіксовано 634 злочини проти медіа, включаючи фізичну агресію, вбивства, обстріл журналістів. Щонайменше 112 іноземних та українських журналістів побували в російському полоні або стали заручниками.
У російському ув'язненні, зокрема, перебуває фрилансер Крим.Реалії Владислав Єсипенко. До арешту він висвітлював соціальну та екологічну проблематику , проводив опитування кримчан.
10 березня 2021 року його затримали у Сімферополі. Російська влада звинуватила журналіста у зборі інформації «на користь спецслужб України», а також зберіганні в автомобілі «саморобного вибухового пристрою».
У результаті Єсипенка засудили до 5 років позбавлення волі в колонії загального режиму та штрафу в розмірі 110 тисяч рублів. Російське обвинувачення вимагало для Єсипенка 11 років позбавлення волі. Сам Єсипенко стверджує, що російські силовики його катували, зокрема електрикою, домагаючись свідчень.
У Міністерстві закордонних справ України назвали «політично вмотивованим» винесений Єсипенком вирок. Держдепартамент США також засудив вирок Єсипенка, назвавши його «ще одним прикладом зловживань російської окупаційної влади у Криму». 2022 року Владислав Єсипенко став лауреатом премії Американського ПЕН, Barbey Freedom to Write Award та Національної премії НСЖУ за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка.
Наприкінці листопада 2024 року Міжнародна правозахисна організація Freedom Now подала від імені Єсипенка петицію до Робочої групи ООН із безпідставних затримань (WGAD).
У документі, який мають Крим.Реалії, вказуються численні випадки, коли російська влада порушувала права Владислава Єсипенка, який виконував журналістську роботу в анексованому РФ Криму.
Новини рубріки
З 27 січня в Києві розпочне роботу перша зимова школа «Кримських студій»
09 січня 2025 р. 17:02
На поверхні моря в Євпаторії виявили плями мазуту – російська влада
09 січня 2025 р. 15:15