вологість:
тиск:
вітер:
З початку анексії Криму освіта на півострові стала «інструментом російської пропаганди» – Чистіков
З початку анексії Криму українська мова була витіснена із системи освіти на півострові, а сам освітній процес став «інструментом російської пропаганди». Про це під час «круглого столу» на тему «Порушення права на освіту державною мовою в контексті окупованого Криму» заявив заступник постійного представника президента України в АРК Денис Чистіков.
За його словами, така політика російської влади призвела до дискримінації українців і кримських татар, що підтверджено рішенням Міжнародного суду ООН від 31 січня 2024 року .
«Українська мова та культура фактично витіснені з простору півострова. Окупаційна влада використовує освіту для спотворення історії та формування лояльності до держави-агресора з раннього віку», – заявив Чистиков.
Як стверджує заступник постійного представника президента України в АРК, російська влада Криму не лише змінює зміст навчальних програм, а й запроваджує ініціативи, спрямовані на пропаганду, виховання мілітаризму та негативного ставлення до України на території півострова.
«Росія намагається створити альтернативну реальність для кримчан, де історія України та кримськотатарського народу знищується, а роль Росії в Криму спотворюється», – додав Чистіков.
Раніше представник Крайової ради українців Криму, координатор групи «Гуманітарна політика» експертної мережі «Кримська платформа» Андрій Щекун заявив , що у Криму від початку анексії було знищено понад 600 україномовних класів та 7 шкіл.
21 листопада минулого року голова Центру громадянської освіти «Альменда» Марія Суляліна під час пресконференції «Дитинство у пастці: як захистити права дітей, які опинилися в окупації» повідомляла, що у 2023-2024 навчальному році лише 0,8% дітей мали можливість вивчати українську мову у школах Криму.
Наприкінці листопада 2024 року повідомлялося, що в середніх школах Севастополя діти перестали вивчати українську мову . Такі дані випливали з відповіді російського Департаменту освіти і науки міста Севастополь на інформаційний запит голови Українського національно-культурного товариства Севастополя (УНКОС) Олега Леуса.
Наприкінці жовтня минулого року Представництво президента України в АРК повідомляло, що у школах Криму українською мовою навчається 249 дітей, що становить 0,2% усіх учнів на Кримському півострові .
Новини рубріки
Влада РФ стверджує, що з 2021 року залучили до Криму 674 млрд рублів приватних інвестицій
15 січня 2025 р. 12:40
Христя Фріланд, яка має українське коріння, може стати прем'єркою Канади – ЗМІ
15 січня 2025 р. 12:12
Путін підтримав продовження російської «програми розвитку Криму» до 2030 року
15 січня 2025 р. 11:44