вологість:
тиск:
вітер:
Суд РФ у Сімферополі заарештував затриманого вранці кримчанина Еміра Куртнезірова
Підконтрольний РФ Київський районний суд Сімферополя заарештував до 4 квітня затриманого під час ранкових обшуків кримчанина Еміра Куртнезірова, повідомляється на фейсбук-сторінці правозахисної організації «Кримська солідарність».
«Сторона захисту просила обрати домашній арешт, зобов'язалися, що Куртнезіров нікуди не сховається. У нього в Криму міцні соціальні зв'язки, є місце роботи, сім'я, батько похилого віку. Однак суд задовольнив клопотання слідчого», – повідомила адвокатка Сафіє Шабанова.
Зазначається, що всі судові засідання для обрання запобіжного заходу затриманим кримчанам відбуватимуться в закритому режимі. Співробітники російської поліції вимагали розійтися слухачів, які приїхали підтримати затриманих кримських татар.
Дружина Куртнезірова Сафіє Якубова розповіла, що російські силовики увірвалися вранці до їхнього будинку, поклали чоловіка обличчям у підлогу, вимагаючи документи і телефони. Крім того, вона розповіла, що силовики підкинули два екземпляри забороненої в РФ літератури, а також вилучили ноутбук, два телефони і також барсетку з документами. Куртнезірова звинувачують за ч.2 статті 205.5 КК РФ (організація діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації).
Емір Куртнезіров є сином Ремзі Куртнезірова, в будинку якого 5 березня 2024 співробітники ФСБ провели обшук. Зараз Ремзі перебуває під домашнім арештом через інвалідність.
Вранці 5 лютого стало відомо, що російські силовики у Криму затримали п'ятьох кримських татар . Близько 4 ранку в Джанкойському та Кіровському районах Криму співробітники ФСБ прийшли з обшуками до будинків Еміра Куртнезірова, Абібули Сметляєва, Рустема Мустафаєва, Мирзаалі Тажибаєва та Бахтіяра Аблаєва.
Після обшуків кримчан відвезли до управління ФСБ у Сімферополі для проведення слідчих дій.
Як повідомляє «Кримська солідарність», сьогодні також відбудуться засідання щодо обрання запобіжного заходу Рустему Мустафаєву та Абібуллі Смедляєву.
Після початку анексії у 2014 році в Криму систематично переслідують кримськотатарське населення, активістів, правозахисників та релігійних діячів. Кримчани, які виступають проти російської влади, регулярно зазнають обшуків, арештів і звинувачень в екстремізмі чи терористичній діяльності.
Одним з інструментів тиску стало використання кримінальних справ, пов'язаних із можливими зв'язками із забороненою в Росії, але легальною в Україні організацією «Хізб ут-Тахрір». За цими звинуваченнями десятки кримських татар отримали тюремні терміни.
Також поширені практики викрадень і зникнень активістів, тиск на адвокатів, які представляють інтереси політв'язнів, та переслідування журналістів, які висвітлюють ситуацію з правами людини у Криму. Міжнародні організації, включаючи ООН, ЄС та правозахисні групи, неодноразово засуджували дії Росії щодо кримських татар, називаючи їх порушенням міжнародного права та розцінюючи репресії як частину політики залякування і придушення інакодумства.
Новини рубріки
Генштаб ЗСУ підтвердив удар по підприємству «Албашнефть» у Краснодарському краї РФ
05 лютого 2025 р. 14:56
У Кремлі підтвердили контакти зі США про війну в Україні
05 лютого 2025 р. 14:02
Російські силовики звинуватили кримчанку в держзраді за грошовий переказ на підтримку ЗСУ
05 лютого 2025 р. 14:02