У Керченській протоці фіксують нові витоки мазуту із затонулих російських танкерів – ЦПД

03 квітня 2025 р. 17:32

03 квітня 2025 р. 17:32


«Супутникові знімки фіксують нові витоки мазуту із затонулих російських танкерів у Керченській протоці. Екологи б’ють на сполох, але російські чиновники не поспішають реагувати», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що більша частина нафтопродуктів після аварії танкерів осіла на дні через низькі температури, проте з настанням тепла вони спливатимуть на поверхню. Як стверджується, у квітні з'являться нові викиди мазуту на узбережжі анексованого Криму та Краснодарського краю РФ.

«Екологи вважають, що ліквідація наслідків розливу мазуту триватиме щонайменше три роки, а на повне відновлення узбережжя Чорного моря може знадобитися від п'яти до десяти років», – йдеться у повідомленні.

«Ситуація дуже серйозна, але російські чиновники досі не змогли навіть підняти танкери з морського дна – роботи розпочнуться лише наступного року. Замість реального вирішення проблеми, влада РФ робить ставку на пропаганду. Щоб створити ілюзію контролю, чиновники планують відправити на «оздоровлення» до зони екологічного лиха тисячі дітей», – додали у ЦПД.

1 квітня МНС Росії відзвітувало, що У Криму та Севастополі зібрали понад півтори тисячі тонн забрудненого мазутом піску та ґрунту після аварії російських танкерів. Як стверджують у російському відомстві, водолази також обстежили понад три тисячі квадратних метрів морського дна.

Як повідомляли Крим.Реалії, два танкери «Волгонефть» із мазутом зазнали аварії в Керченській протоці торік 15 грудня – за основною версією, через шторм.

Внаслідок аварії танкерів стався розлив нафтопродуктів. За даними російських ЗМІ, «Волгонефть-212» перевозив 4300 тонн мазуту. Shot і Baza стверджують, що приблизно стільки ж нафтопродуктів було на борту «Волгонефть-239».

Пізніше Морспасслужба Росії заявила, що в результаті аварії танкерів у Керченській протоці 15 грудня в Чорне море витекло 2,4 тисячі тонн нафтопродуктів.

У Мінекології України після аварії танкерів заявили, що розлив мазуту призведе до загибелі планктону, отруєння риб, морських птахів та інших живих організмів, забруднення донних відкладень і прибережних зон, що є середовищем проживання морської флори і фауни та порушення харчових ланцюгів, що призведе до довгострокових змін у біорозмаїтті регіону. У відомстві підрахували, що збитки екосистемі Чорного моря від катастрофи склали понад 14 млрд доларів.

Як заявив у коментарі Крим.Реалії доктор біологічних наук, зоолог Павло Гольдін, наслідки катастрофи танкерів РФ у Керченській протоці відчуватимуться щонайменше 20 років .

У Керченській протоці фіксують нові витоки мазуту із затонулих російських танкерів – ЦПД

Джерело: ua.krymr.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua