вологість:
тиск:
вітер:
Створили ще 2 геріатричні центри, куди вивозитимуть маломобільних людей похилого віку з прифронту
На Івано-Франківщині та Тернопільщині відкриють ще 2 геріатричні центри, куди вивозитимуть маломобільних людей похилого віку з прифронтової зони, у тому числі – Луганщини.
Про це «SD.UA» повідомила волонтерка Ольга Жидкова.
Одним з напрямків роботи волонтерки Ольги Жидкової є діяльність у «Схід SOS», де є евакуаційні бригади, які вивозять громадян із прифронтової території, зокрема маломобільних. Ольга займається пошуком та ремонтом приміщень для них.
Ми вже писали , що одним з результатів цієї роботи стало відкриття 14 жовтня 2023 року у Калуші комунального закладу «Калуський геріатричний центр Калуської міської ради». Його було створено для представників маломобільних груп населення та людей з інвалідністю, що виїхали з окупованих та прифронтових територій України. Спочатку вивозили з прифронту Луганщини, наразі вже перелік областей розширився.
Роботи обійшлися благодійникам десь у 8,5 мільйонів. Зараз теж намагаються допомагати на потреби.
Життя центру. Фото «SD.UA»
Тепер же планується відкрити ще два таких центри.
«На фото - це люди похилого віку, наші люди похилого віку, яких позбавили всього: і дому, і рідних, і близьких, але вони їдуть у нове життя, у новий дім і дай Бог ще знайдуть собі друзів. Велике переселення наших старих у геріатричний пансіонат в Снятин», - написала пані Ольга у себе в соцмережах.
Фото Ольги Жидкової
Ми розпитали її про це.
«Це новий центр. Точніше, він вже існуючий у Снятині, але там була двоповерхова будівля, де використовувався тільки перший поверх. Коштом «Схід SOS» відремонтували другий поверх, його заповнили частково. Поступово йдемо до повного заселення», - каже Ольга Жидкова.
За її словами, загалом центр розрахований на 30 людей.
«Відкриття ще не було, але ми заселили перших десятеро людей. Це перша черга. Ми спочатку вкладаємо людей у стаціонар, повністю обстежуємо. Допрацьовуємо всі питання з документами – ви ж самі розумієте, як зараз відбувається евакуація. І з шелтера у Дніпрі «Океан добра» переміщаємо сюди. А на їхнє місце туди приїздять наступні», - пояснила волонтерка.
До речі, у «Калуський геріатричний центр Калуської міської ради» також заселили ще двох людей, бо наразі евакуаційні заходи посилилися.
«Евакуація зараз посилилася, людей стало більше. Ми навантажуємо діючу геріатрію та відкриваємо нові відділення. Після Снятина також будемо заселяти у Колиндяни. Там вже на фінальній стадїї. Але заселення ще не було. Буде вже після Снятина», - розповіла пані Ольга.
В основному це маломобільні люди.
«Ті, кому терміново треба у нормальні умови. Людей супроводжують повністю», - зазначила вона.
Переважно зараз евакуація відбувається з Луганської, Донецької, Харківської областей.
На прикладі Калуського центру можна побачити, що життя у таких закладах у людей активно продовжується. Вони збирають фрукти та сушать їх, сушать м'ясо. Потім продають це та гроші переказують на дрони. Так, мешканці Геріатричного центру зібрали грошей на два дрони для військових. В останніх були сльози на очах, коли вони про це дізналися.
Джерело: sd.ua«У мене бабусі за рахунок своїх ярмарок зібрали на 2 дрони й передали хлопцям. Хендмейд. Ми їм купили коптильню – вони роблять м'ясо. У сушарці сушать яблука. І це продають на ярмарках. Це геройки! Вони створюють Перемогу своїми руками. Військові ледь не плачуть, коли дізнаються про таке. Сам факт того, що заради них таке зробили. У багатьох наших хлопців немає вже нікого. Хтось на окупованій території, деякі сім’ї розвалилися, бо жінки виїхали за кордон і не збираються повертатися. Їм немає до кого прив’язатися. А тут прив’язка з’являється. Замість того, щоб купити щось собі, жінки збирають кошти на фронт. Тоді виростають крила, коли у тебе вірять», - каже пані Ольга.
Новини рубріки
Рада хоче зменшити на в 50% штраф для тих, хто не уточнив свої військово-облікові дані
09 січня 2025 р. 16:31
“Сєвєродонецькводоканал” знову замовив юридичних послуг на понад півмільйона гривень
09 січня 2025 р. 16:06