вологість:
тиск:
вітер:
Припинення вогню в Україні: у FT назвали загрози, які може принести подібне рішення
Припинення вогню в Україні значно підвищить рівень загрози безпеці для Балтійських країн, оскільки росія продовжить реалізацію своїх планів з переозброєння та передислокації військ на північно-східний фланг НАТО.
Про це пише Financial Times.
"Естонія, Латвія та Литва, які були анексовані СРСР, а потім відновили незалежність у 1990-х роках, побоюються, що Москва не зупиниться на Україні після укладення перемир'я за посередництва адміністрації Трампа", - зазначає газета.
Балтійські країни вказують на те, що Кремль уже планує нарощування військового виробництва та збільшення кількості військових уздовж їхніх кордонів.
"Ми всі розуміємо, що коли війна в Україні припиниться, росія дуже швидко перераспределить свої сили. Це означає, що рівень загрози також зросте дуже швидко", - заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур в інтерв’ю Financial Times.
Його литовська колега, Довіле Шакалене, зробила схожі заяви під час візиту до Великої Британії:
“Не варто мати ілюзій. Не варто обманювати себе, що росія зупиниться після України. Вона використає цей час після припинення вогню, щоб прискорити нарощування своїх військових можливостей. Вони вже мають величезну армію з бойовим досвідом, яка стане ще більшою”., - сказала Шакалене.
Зокрема навіть тимчасова пауза у війні дозволить рф реалізувати свої плани 2022 року щодо збільшення армії до 1,5 мільйона осіб та формування нового армійського корпусу на півночі, подвоївши кількість військ біля кордонів Фінляндії та Балтії.
Певкур сказав, що з 600 000 російських військових, які зараз перебувають в Україні, приблизно 300 000 можуть бути перекинуті.
"Ці люди не повернуться у свої міста збирати врожай чи працювати на заводах. Зарплата у російській армії у 5-10 разів перевищує те, що вони могли б заробити у себе вдома", - заявив міністр.
Балтійські країни особливо стурбовані масштабними військовими навчаннями "Захід", які відбудуться восени біля їхніх кордонів у росії та Білорусі. Ці маневри проводяться раз на чотири роки і включають десятки тисяч військових, танки, авіацію та артилерію. Вони імітують конфлікт із країнами НАТО.
Міністри оборони Балтії також застерігли від передислокації військ НАТО з їхніх країн для формування так званих "сили стримування" в Україні після війни.
"Ми не можемо піддавати ризику безпеку східного флангу НАТО. Не можна допустити, щоб наші війська були прив'язані лише до України, інакше ми отримаємо ризики на наших власних кордонах", - наголосив Ханно Певкур.
Країни НАТО на східному фланзі (зокрема Польща та Румунія) заявили, що не можуть дозволити собі перекидати війська в Україну за рахунок власної безпеки.
Естонія також заперечила проти планів Великої Британії щодо відправки в Україну британських військ, які мали захищати Балтію.

Новини рубріки

Росіяни протягом березня окупували ще 133 кв км української землі, - DeepState
01 квітня 2025 р. 14:04

Ще одна громада Луганщини хоче закупити дитячих путівок на 1,3 млн грн
01 квітня 2025 р. 12:15